Reklama

Europejski Wiec Solidarności z Ukrainą

W pierwszą rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, w Gdańsku odbędzie się wiec solidarności z Ukrainą. Plac Solidarności – 24 lutego 2023, godzina 18.

Zdjęcie z profilu prezydenta Ukrainy
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, w dniu 24 lutego 2023 roku zorganizowany zostanie w Gdańsku Europejski Wiec Solidarności z Ukrainą. Z solidarnej inspiracji i inicjatywy marszałka województwa pomorskiego oraz prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu spotkamy się o godz. 18:00 na placu Solidarności.

Motywem przewodnim wieczoru będzie płynące z naszego regionu przesłanie, że Europa była, jest i będzie solidarna z walczącą Ukrainą.

Udział w wiecu zapowiedzieli: wiceambasador Ukrainy w Polsce, konsul Ukrainy w Gdańsku, marszałek województwa pomorskiego, prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz członkowie Grupy Roboczej „Ukraina” Komitetu Regionów UE.
Będzie z nami także ukraiński raper Skofka, chór Opery Bałtyckiej i Chór Music Everywhere. Przyjdź i bądźmy razem!
My z wami!

Європейський мітинг солідарності з Україною

У річницю початку війни в Україні, давайте зустрінемося разом на площі Солідарності, щоб продемонструвати підтримку Україні та висловити надію на мир.
У мітингу візьмуть участь віце-посол України в Польщі, консул України в Гданську, маршалок Поморського воєводства, президенти Гданська, Гдині та Сопоту, а також члени Робочої групи „Україна” Комітету Регіонів ЄС.
Також з нами будуть український репер Скофка, хор Балтійської опери та хор „Music Everywhere”.
Приходьте і будьмо разом! Ми з вами!