Reklama

Koncert w Parku Oliwskim – 5 rocznica powstania Stowarzyszenia Park ON

Utwory Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wykonają Magdalena Czerwińska – sopran i Radosław Blonka – baryton oraz zespół instrumentalny pod batutą Jagody Brajewskiej. Wstęp wolny.

Koncert w Parku Oliwskim – 5 rocznica powstania Stowarzyszenia Park ON
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Już po raz piąty w Altanie Parku Oliwskiego odbędzie się koncert plenerowy z okazji rocznicy powstania w Oliwie stowarzyszenia dla osób z chorobą Parkinsona i ich bliskich.

Wydarzenie będące podziękowaniem dla tych, którzy wspierają osoby z chorobą Parkinsona odbędzie się w niedzielę 7 lipca 2024 roku.

O 11:00 będziemy mieli okazję wysłuchać chóru i orkiestry dzwonkowej tworzonych przez członków Stowarzyszenia. Występ będzie prezentacją owoców pracy na cotygodniowych próbach chóru z dyrygentem Miłoszem Janiakiem oraz na zajęciach muzycznych z muzykoterapeutą dr Alanem Lemem.

O 12:00 rozpocznie się koncert – wielopokoleniowe spotkanie wokół muzyki wybitnego polskiego kompozytora. Miejsce sprzyja swobodnemu korzystaniu z kultury – można wysłuchać koncertu na ławce, na kocu, czy spacerując.

Tradycją letnich spotkań jest wręczanie statuetek „Uskrzydlenia” wspierającym – mówi prezes Stowarzyszenia Park ON Urszula Wyrwińska – w tym roku otrzymają je instytucje zaangażowane w niesienie pomocy osobom z chorobą Parkinsona, które stanowią populację aż 1500 osób w naszym mieście.

W angielskiej części Parku Oliwskiego można schronić się w cieniu buków i platanów, ale wzorem lat poprzednich organizatorzy zapraszają do przybycia w fantazyjnych nakryciach głowy.

Ostatnia edycja: 14 lipca, 2024 o 18:36