Reklama

Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Międzywyznaniowa modlitwa, niezwykła, artystyczna szopka, wspólny stół, rodzinne warsztaty i występy grup dziecięcych – te atrakcje czekają na Was w Oliwie, w sobotę,  16 grudnia 2023.

Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem


Po raz 12. spotkamy się w Oliwskim Ratuszu Kultury, by świętować w rodzinnej atmosferze, ciesząc się, że jesteśmy razem, tu i teraz, szukając tego, co nas łączy.


Wstęp wolny  Przyjdźcie, by dzielić się radością

P R O G R A M 

sala koncertowa 

13.00 – WYSTĘPY dziecięcych grup, m.in. Przedszkole nr 39, Grupa Wokalna Oliwskiego Domu Sąsiedzkiego, Szkoła Podstawowa nr 35, Zespół Smyczkowy Ogniska Muzycznego AKOLADA.
Wielkie brawa dla młodych talentów, które liczą na Wasz aplauz! Bawmy się razem z nimi!

 14.00 – WARSZTATY rodzinne „Choinkowe ozdoby z papieru”. Proste sposoby na udekorowanie drzewka przy pomocy prostych akcesoriów i papieru. Udział dzieci wyłącznie z opiekunami.
Zapisy: rezerwacje@wspolnotagdanska.pl

 pracownia 

 12.00 – WARSZTATY rodzinne „Świąteczne pierniczki”. Świetna zabawa we wspólne pieczenie i ozdabianie korzennych ciasteczek. Udział dzieci wyłącznie z opiekunami.
Zapisy: rezerwacje@wspolnotagdanska.pl

 przed budynkiem 

 16.00 – odsłonięcie artystycznej (niespodzianka!) SZOPKI i SPOTKANIE z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych działających w Gdańsku. Czekają nas wzruszenia i wzajemne życzenia w dobrym, sąsiedzkim gronie.

Jak co roku, do wspólnej refleksji przy szopce zaprosiliśmy przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Gdańsku, m.in. rzymsko-katolickiej parafii archikatedralnej pw. Trójcy Świętej, parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, parafii polsko-katolickiej pw. Bożego Ciała, Synagogi BEIT Trójmiasto, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów, Związku Postępowych Gmin Żydowskich, Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej, Gdańskiego Centrum Kultury Muzułmańskiej, parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, parafii Greckokatolickiej pw. Św. Bartłomieja i Opieki NMP w Gdańsku, Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Kościoła Anglikańskiego.

 17.20 – wspólny STÓŁ, czyli degustacja świątecznych potraw przyrządzonych przez oliwskich gastronomików i wolontariuszy Fundacji Wspólnota Gdańska.
Dzięki życzliwości i zaangażowania partnerów „kulinarnych”, zawsze możemy liczyć na pyszny poczęstunek. Do legendy przeszły m.in. słynny bigos od Restauracji Classic, genialne pierogi od Pierogarni Mandu, świetne łazanki z bistro Jak się Masz czy doskonałe ciasta z Cafe Delfin i Coffee Perk.

Uwaga! Będzie jeszcze pyszniej, jeżeli również i Wy przyniesiecie na wspólny stół swoje ulubione potrawy bożonarodzeniowe. Gorąco do tego zachęcamy!

 Jeśli w jakikolwiek sposób chcecie włączyć się w realizację wydarzenia, czekamy na zgłoszenie pod adresem fundacja@wspolnotagdanska.pl Można nie tylko pochwalić się swym mistrzowskim świątecznym daniem, ale np. pomóc w dekoracji wspólnego stołu lub w odsłonięciu artystycznej szopki….

 Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspólnota Gdańska, współorganizatorem  Rada Dzielnicy Oliwa. Sponsorem  jest firma Aste sp. z o.o.


Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska