Muzyka jest dobra na wszystko – Przeboje z filmów, operetki i musicali
Chcesz niebanalnie spędzić sobotnie popołudnie, u progu lata i wakacji, w pierwszy dzień lipca? Zapraszamy na wyjątkową, letnią odsłonę cyklu koncertowego Olivia Camerata!

Chcesz niebanalnie spędzić sobotnie popołudnie, u progu lata i wakacji, w pierwszy dzień lipca? Zapraszamy na wyjątkową, letnią odsłonę cyklu koncertowego Olivia Camerata!
W programie usłyszymy najbardziej znane polskie i zagraniczne szlagiery muzyczne z filmów, operetek i musicali w wykonaniu Eweliny Wojciechowskiej – (sopran), znamienitej artystki na co dzień występującej w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, ostatnio m.in. w Operze „Nabucco”, która wystąpi z towarzyszeniem uznanej akompaniatorki – dr Anny Mikolon na fortepianie.
Jakie najbardziej znane utwory popularnej muzyki kameralnej usłyszmy, podczas tego koncertu? Będą to m.in. „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady, „Somewhere My love”, z filmu Doktor Żywago, „Odrobinę szczęścia w miłości”, czy “I will wait for You” z filmu Parasolki z Cherbourga.
Rejestracja:
http://www.oliviacentre.com/
1 lipca, godz. 16.00
Gdańsk, Olivia Business Centre, Al. Grunwaldzka 472
W programie:
- Lehar – Czardasz Ilony (operetka Cygańska Miłość)
- Lehar – Giuditta (operetka Giuditta)
- Kalman – Czardasz Silvy (operetka Księżniczka Czardasza)
- Kalman – Pieśń Maricy (operetka Hrabina Marica)
- Wildhorn – Once Upon A Dream (musical Jekyll & Hyde)
- Bernstein – Somewhere (musical West Side Story)
- L. Webber – Memory (musical Cats)
- Petersburski, E. Schlechter – Odrobinę szczęścia w miłości…
- Wiehler, J. Jurandot – Nie kochać w taką noc (z filmu „Ada! To nie wypada!”)
- Albeniz – Tango (opr. J. Gaczek)
- Loewe – Przetańczyć całą noc…( musical My Fair Lady)
- Lawina-Świętochowski – Morze (operetka Panna Wodna)
- Jarre – Somewhere My love (film Doktor Żywago) fortepian
- Legrand – I will wait for you ( film Parasolki z Cherboug’a) fortepiano
Ostatnia edycja: 24 października, 2023 o 16:58