Reklama

Niezwykły VII Dwór – spacer z przewodnikiem

Między Oliwą a Strzyżą leży mała dzielnica – VII Dwór. Jest o tyle niezwykła, że następowały tu po sobie nagłe zwroty historii, a kolejne jej rozdziały oparte są na kontrastach. Spokojni, starsi już mieszkańcy pamiętają czasy, kiedy powstawało „Osiedle Młodych” a Julian Jaskólski kręcił kroniki o ich dzieciach i budowie szkoły. Potem te kroniki wyświetlał mieszkańcom na ścianach bloków.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Między Oliwą a Strzyżą leży mała dzielnica – VII Dwór. Jest o tyle niezwykła, że następowały tu po sobie nagłe zwroty historii, a kolejne jej rozdziały oparte są na kontrastach. Spokojni, starsi już mieszkańcy pamiętają czasy, kiedy powstawało „Osiedle Młodych” a Julian Jaskólski kręcił kroniki o ich dzieciach i budowie szkoły. Potem te kroniki wyświetlał mieszkańcom na ścianach bloków.Zapraszamy na ciekawy, historyczny spacer z przewodnikiem Łukaszem Darskim – https://www.facebook.com/DziarskiPrzewodnik/

Opowiemy Państwu o tej niezwykłej dzielnicy. Może uda nam się również namówić jej mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami.

Zapraszamy na 1,5-godzinny spacer w sobotę, 30 września. Zbieramy się pod Spółdzielnią Mieszkaniową VII Dwór, ul. Rodakowskiego 3A, o godz. 11.00. 


wstęp wolny
zapisy: generacjafundacja@gmail.com
lub 504450334