Reklama

Oliwska Wyprzedaż Garażowa – edycja Jesień 2018

Impreza mająca na celu umożliwienie sprzedaży używanych, zbędnych rzeczy zabierających miejsce w piwnicy, garażu, na strychu. 

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Impreza mająca na celu umożliwienie sprzedaży używanych, zbędnych rzeczy zabierających miejsce w piwnicy, garażu, na strychu. 

Oto mapka punktów zgłoszonych do wyprzedaży. Kliknij aby powiekszyć,

 1. Na pewno masz mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Powyciągaj z szafy, piwnicy: książki, płyty, meble, ubrania, zabawki, części od roweru i kombajnu, domowe ciasto i lemoniada, narty i sanki, elektronika, sprzęt kuchenny, czyli wszystko, co jest zbieraniną kurzu i jest zbędne w naszym domu, a w innym może otrzymać drugie życie.

2. Zapytaj sąsiadów lub wspólnotę, czy nie mają nic przeciwko, lub czy nie dołączą do nas. Z drugiej strony – chcemy uniknąć zaskoczenia sąsiadów i złości na bałagan lub odwiedzających kupujących.

3. Powstanie mapka – do piątku 28 września zgłoś swój udział – wyślij swoje imię i adres smsem na nr 512-104-360.

4. W niedzielę 30 września przed godz. 9.00 stwórz stoisko na swojej posesji. Pamiętaj:
– Wyprzedaż ma charakter prywatny – tylko swoje prywatne, używane rzeczy,
– wykluczone z udziału są firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą,
– postaraj się o zgodę sąsiadów, 
– stoiska tworzymy tylko na prywatnych lub wspólnotowych posesjach, nie utrudniamy ruchu na chodniku lub ulicy. Nie wystawiamy się w miejscach publicznych, takich jak skwery, chodniki, ulice.

5. Uwagi dla osób,które chcą wystawić swoje stoiska na Pchlim Targu w Oliwie (ul. Polanki 1a):
– wyprzedaż zaczyna się od 9.00, ale można przybyć wcześniej, tym bardziej, że jest dużo zgłoszeń, a mało miejsc parkingowych wokół
– nie wyznaczamy stoisk i miejsc sprzedaży, liczymy na rozsądek i pozytywne nastawienie sprzedawców. Priorytetem imprezy jest dobra atmosfera, a nie handel i zysk.
– parkowanie pojazdów na terenie Pchlego Targu jest zabronione (z wyjątkiem pojazdów wskazanych przez Organizatora)
– sprzedajemy rzeczy używane i prywatne. Wykluczone z udziału są firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą. 
– osoby obecne na terenie Pchlego Targu zobowiązane są stosować się do poleceń porządkowych Organizatora.

6. Sprzedawane przedmioty nie są opodatkowane, jeśli posiadamy je pół roku i zysk z ich sprzedaży nie przekroczy 1 tys. zł. Wykluczone ze sprzedaży są przedmioty niebezpieczne, niedopuszczone do sprzedaży, wymagające koncesji lub których posiadanie jest niezgodne z prawem,

7. Udział oznacza akceptację regulaminu, oraz wyrażenie zgody na umieszczenie zdjęć z wizerunkiem uczestnika na stronach organizatora oraz w notatkach prasowych. Zdjęcia nie są zbliżeniowe, mają na celu oddanie charakteru imprezy.