Reklama

Ptasia wyprawa – darmowe warsztaty dla dzieci

kLASa – spotkanie w naturze. Darmowe warsztaty dla dzieci – Ptasia wyprawa.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

kLASa – spotkanie w naturze. Darmowe warsztaty dla dzieci – Ptasia wyprawa.

Opis wydarzenia:

Czym jest kLASa?

kLASa czyli po prostu LAS, który będzie naszą „klasą” doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw, pracownią artystyczną i przestrzenią do nawiązywania relacji z przyrodą i innymi uczestnikami.

kLASa to przestrzeń, w której wraz z dziećmi dwa razy w miesiącu będziemy nieśpiesznie wędrować, poznawać leśne zakamarki, odkrywać przyrodę i wspólnie się bawić. Przeżyjemy mniejsze i większe leśne przygody, proponując dzieciom różne aktywności, ale też podążając za ich ciekawością i potrzebami.

Na każdym spotkaniu będzie towarzyszył nam inny temat przewodni. PRZYKŁADOWE TEMATY WYPRAW TO: Ptasia wyprawa, Poszukiwanie tropów i śladów zwierząt, Podstawy przetrwania w lesie, Zmysły w lesie.

Na cykl spotkań z naturą kLASa zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Pierwsze spotkanie jest darmowe i odbędzie się 19 marca w godz. 10.30 -12.30. Spotykamy się na końcu ul. Abrahama w Gdańsku (Dolina Samborowo). Będzie to spotkanie poświęcone PTAKOM.

Zapisy przyjmujemy na maila klasa.gdansk@gmail.com, w którym prosimy o podanie imienia i wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego do opiekuna. W odpowiedzi zwrotnej prześlemy informacje dotyczące przygotowania do wyprawy (czyli co ze sobą zabrać), szczegóły organizacyjne oraz wyślemy mapkę z dokładną lokalizacją.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś zrezygnuje, bardzo prosimy o informacje w celu poinformowania chętnych osób z listy rezerwowej.

Podczas trwania wyprawy dziecko jest pod opieką jednego rodzica/opiekuna.

kLASa to również przestrzeń dla rodziców, która daje możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w naturze.  

Po zakończeniu wyprawy będzie możliwość zapisania dziecka na cykl płatnych spotkań zaplanowanych w okolicy Doliny Samborowo i Doliny Zielonej.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy – klasa.gdansk@gmail.com.

 

Ramowy plan SPOTKANIA:

  1. Krąg powitalny
  2. Tematyczna wyprawa przyrodnicza
  3. Wspólny piknik
  4. Swobodna aktywność dzieci z możliwością korzystania ze sprzętu typu: lupy, hamaki, itp. (zależnie od tematu zajęć)
  5. Krąg pożegnalny

Małgorzata Michalak

(Czas Dziecka)

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczka natury i obserwatorka leśnego życia.

Organizuję warsztaty plenerowe oraz leśne urodziny na terenie Gdańska. W marcu zakończę roczny Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej.

Od prawie dziesięciu lat pracuję z dziećmi w różnym wieku. To co porusza mnie w mojej pracy, to możliwość towarzyszenia dziecku w jego codzienności, w której doświadcza i poznaje ono świat oraz odkrywa siebie w świecie. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów.

To, co mogę dać dziecku, to przestrzeń do eksplorowania, czas, obecność, wsparcie i uważność na jego potrzeby i emocje.

Chcę dzielić się tym co kocham: ODKRYWAĆ, DOŚWIADCZAĆ I TWORZYĆ w bliskości i w zgodzie z naturą!

Katarzyna Tysler

(Tuptowie Leśne Przygody)

Biolog, nauczyciel biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykij z zamiłowania.

Nie potrafię wysiedzieć w domu. Uwielbiam włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień przemierzam tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruję, doświadczam uczę się, wypoczywam, czasem po prostu jestem, a wszystko to szanując i podziwiając naturę. Prócz osobistych wędrówek organizowałam różnego rodzaju imprezy terenowe w ramach pracy zawodowej, czy działalności społecznej (edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty, spacery przyrodnicze, itp.). Cały czas kręcę się wokół edukacji przyrodniczej w plenerze. Teraz próbuję zarażać swoim zamiłowaniem do przyrody i włóczenia się (zarówno dzieci, jak i dorosłych) na swój własny sposób.

Ostatnia edycja: 23 marca, 2022 o 21:36