Reklama

Słowno-muzyczne spotkanie z Olgą Bończyk

Rada Dzielnicy Oliwa oraz Biblioteka Oliwska zapraszają na słowno-muzyczne spotkanie z Olgą Bończyk.

Słowno-muzyczne spotkanie z Olgą Bończyk
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Miejsce: Biblioteka Oliwska

Data wydarzenia 23.10.2023

Godzina wydarzenia

18:00

Olga Bonczyk – aktorka, wokalistka.

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który wówczas był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce :). Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycje i markę artystyczną. Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy  ją z roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, Izabeli Nowaczyk z  „Pierwszej Miłości”, Sylwii Paszkowskiej w „Barwach Szczęścia”, oraz licznych programów telewizyjnych. Artystka współpracuje z licznymi warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Gra w takich spektaklach jak :, „O co biega”, „Abonament na Szczęście”, „Kochane Pieniążki”,  „Kwartet” oraz „Planeta 5.0”.

Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja zawodowa artystki. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. 

Nagrała 5 solowych albumów:

„Olga Bończyk – Kolędy”- 2003, Piosenki z Klasą” – 2005, „Listy z daleka” – 2011, „Piąta Rano”  – 2013, „Ślady Miłości” – 2021.

W 2014 roku wydała również album wspólnie z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem i Zbigniewem Wodeckim pt. „Oni Kolędują”. Regularnie wydaje single: „W jednej chwili” „Obiecaj”, „Oczarowanie”, Wigilijna dobroć”,, Pocztylion wiatr”, „Uwierz w anioły”, „Byłeś słońcem moich dni”, „Bawi się życiem”, „Kwiaty dla Kobiety” czy „Ktoś mnie pokochał”.

Obecnie pracuje nad absolutnie wyjątkowym szóstym solowym albumem. Powstaje płyta, na której nagrywa  a’capella (używając wyłącznie własnego głosu) jazzowe aranżacje znanych coverów na 6 głosów. Premiera albumu przewidziana jest na koniec 2023 roku.

Nieprzerwanie koncertuje od 37 lat.

Ostatnia edycja: 24 października, 2023 o 16:45