Reklama

Spotkanie o Krystynie Chojnowskiej – Liskiewicz

Bohaterką spotkania będzie Krystyna Chojnowska – Liskiewicz, legenda żeglarstwa, która samotnie na jachcie „Mazurek” opłynęła świat. Była pierwszą kobietą, która tego dokonała.

Spotkanie o Krystynie Chojnowskiej – Liskiewicz
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Zapraszamy serdecznie na kolejną prelekcję Danuty Siemińskiej w ramach autorskiego cyklu „Autorytety i osobowości”.

Tym razem bohaterką spotkania będzie Krystyna Chojnowska – Liskiewicz, legenda żeglarstwa, która samotnie na jachcie „Mazurek” opłynęła świat. Była pierwszą kobietą, która tego dokonała. Jej wyczyn, zasługuje na przywrócenie pamięci o tej dzielnej i odważnej Pani Kapitan. Gościem specjalnym spotkania będzie Wacław Liskiewicz.

Termin: 18.04.2024 / 18:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury, Opata Jacka Rybińskiego 25

Cykl wykładów „Autorytety i osobowości” ma przypomnieć i upamiętnić postaci, które pozostawiły po sobie wyraźny i trwały ślad. Twórczo zaangażowani – z sukcesami i porażkami, kojarzeni są zazwyczaj z uprawianą dyscypliną. I mimo dostępnej i wszechogarniającej informacji wiedza o ich życiu, dorobku i poglądach jest na ogół znikoma. Dlatego pragniemy przybliżyć sylwetki tych oliwian, których losy osobiste, splecione z losami narodu, są dla nas, współczesnych, nie tylko historią, ale także spotkaniem z ludźmi ciekawymi, żyjącymi szlachetnie i z pasją.

Prowadząca: Danuta Siemińska.
Ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zawodowo była związana z Politechniką Gdańską. Jest autorką felietonów biograficznych i wywiadów, prezentujących sylwetki zasłużonych postaci uczelni – publikowanych w „Piśmie PG”. Współpracowała przy wydaniu monografii jubileuszowej „Pionierzy Politechniki Gdańskiej”. Współtworzyła i redagowała wydawnictwo „Z historii Politechniki Gdańskiej”.

Ostatnia edycja: 19 kwietnia, 2024 o 23:06