Reklama

Spotkanie z Dariuszem Bugalskim

Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Fundacja Solidarity Film Doc zapraszają do Oliwskiego Ratusza Kultury na spotkanie z Dariuszem Bugalskim.

Dariusz Bugalski | fot. Alicja Kozakiewicz
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Fundacja Solidarity Film Doc zapraszają do Oliwskiego Ratusza Kultury na spotkanie z Dariuszem Bugalskim.

Oliwski Ratusz Kultury, 2018.01.20 godz. 15:00;
wstęp wolny

Dariusz Bugalski
Wielowymiarowa, barwna postać współczesnej polskiej kultury. Poeta, prozaik, dziennikarz, wykładowca akademicki. Znany szerzej jako dziennikarz radiowej Trójki, gdzie prowadzi autorskie audycje Klub Trójki i Trójka pod Księżycem.
Na jego bogatą biografię składa się wiele elementów: m.in. zajmował się z sukcesami edukacją artystyczną w Muzeum Sztuki w Łodzi, jest trenerem komunikacji i wystąpień publicznych, współzałożycielem Stowarzyszenia Literackiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ambasadorem kampanii społecznej Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego SyMfonia Serc.
Zafascynowany postacią Janusza Korczaka, pracuje obecnie nad doktoratem na jego temat.


Wydany w grudniu 2017 najnowszy tom wierszy „Korespondent Małego Przeglądu” jest również związany z Korczakiem i prowadzonym przez niego czasopismem, którego korespondentami były dzieci. 


Literacki dorobek Dariusza Bugalskiego obejmuje poezję i prozę: TURTLE, TURTLE, TURTLE (1991, nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za debiut poetycki), Wyliczanka (1993), zbiór ekfraz Przekłady (1995), Miejsce, w którym nic się nie stało (1997), tom opowiadań i wierszy 83 piosenki, które pomogą ci dociągnąć do czterdziestki (2006), o tu (2010), Jaśnienie – książka artystyczna będąca efektem współpracy z fotografem Wojciechem Prażmowskim, Przecieki. Wiersze wybrane (2010), powieść Wirus (2016).
Źródło: http://dariuszbugalski.pl/

 

 

Zapraszamy serdecznie na spotkanie i rozmowy o naprawie świata!

Ostatnia edycja: 24 października, 2023 o 18:23