Reklama

Spotkanie z Kazimierzem Nowosielskim

Zapraszamy serdecznie na kolejną prezentację Danuty Siemińskiej w ramach autorskiego cyklu „Autorytety i osobowości”.

Spotkanie z Kazimierzem Nowosielskim
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Zapraszamy serdecznie na kolejną prezentację Danuty Siemińskiej w ramach autorskiego cyklu „Autorytety i osobowości”.

Gościem i bohaterem najbliższego spotkania będzie Kazimierz Nowosielski, oliwianin, krytyk sztuki i poeta, profesor nauk humanistycznych, pasjonat i znawca historii literatury polskiej.

Cykl wykładów „Autorytety i osobowości” ma przypomnieć i upamiętnić postaci, które pozostawiły po sobie wyraźny i trwały ślad. Twórczo zaangażowani – z sukcesami i porażkami, kojarzeni są zazwyczaj z uprawianą dyscypliną. I mimo dostępnej i wszechogarniającej informacji wiedza o ich życiu, dorobku i poglądach jest na ogół znikoma. Dlatego pragniemy przybliżyć sylwetki tych oliwian, których losy osobiste, splecione z losami narodu, są dla nas, współczesnych, nie tylko historią, ale także spotkaniem z ludźmi ciekawymi, żyjącymi szlachetnie i z pasją.

Prowadząca: Danuta Siemińska.
Ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zawodowo była związana z Politechniką Gdańską. Jest autorką felietonów biograficznych i wywiadów, prezentujących sylwetki zasłużonych postaci uczelni – publikowanych w „Piśmie PG”. Współpracowała przy wydaniu monografii jubileuszowej „Pionierzy Politechniki Gdańskiej”. Współtworzyła i redagowała wydawnictwo „Z historii Politechniki Gdańskiej”.

Termin: 29.06.2023 / 18:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury, Opata Jacka Rybińskiego 25

Ostatnia edycja: 29 maja, 2023 o 21:52