Reklama

Styczeń w Bibliotece Oliwskiej

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kulturalną na styczeń:

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kulturalną na styczeń:

Od 10.01 do 3.02

wystawa malarstwa Ireny Nowosz Arkuszewskiej „DALEKO – BLISKO – MAKRO”

 

13.01. g. 18.00

Gdański Klub Poetów zaprasza na wieczór poetycki Ewy Ilińskiej pt. „Wartość chwili”. Oprawę muzyczną zapewni Mira Kieniewicz. Spotkanie poprowadzi Gabriela Szubstarska. 

 

19.01 g. 19.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z grupą „Łowcy Słów”! Temat najbliższego spotkania to Kontrasty. Spotkania przeznaczone są dla osób powyżej 10 roku życia.

 

26.01 g. 18.00

Oliwski Klub Kryminału zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Guzowską

Marta Guzowska (ur. 1967) planuje przeżyć dziewięć żyć, jak kot. Na razie udało jej się zrealizować trzy: jest pisarką, archeolożką i mamą.

Jako archeolożka od kilkunastu lat pracuje w Troi, prowadziła też badania na terenie Grecji i Izraela.Jako pisarka zadebiutowała w 2012 r. powieścią „Ofiara Polikseny”, która zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej roku. Druga powieść „Głowa Niobe” została uhonorowana nominacją do tej samej nagrody. Guzowska jest autorką jeszcze dwóch powieści w cyklu z cynicznym archeologiem Mariem Yblem („Wszyscy ludzie przez cały czas” i „Czarne światło”), powieści w cyklu z archeolożką-złodziejką Simoną Brenner („Chciwość”) oraz wielu opowiadań zebranych w tomach „Mordercze miasta”, „Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście” i „Cztery zbrodnie na cztery pory roku”.Natomiast jako mama powtarza słowa amerykańskiej pisarki horrorów (mistrzyni Stephena Kinga) Shirley Jackson: jak się ma dzieci, pisanie krwawych historii przychodzi naturalnie, bo człowiek cały czas ma ochotę kogoś zabić J.Marta Guzowska jest też współzałożycielką grupy pisarskiej Zbrodnicze Siostrzyczki.

 Zapraszamy!

Ostatnia edycja: 24 października, 2023 o 18:28