Reklama

Światowy Dzień Zwierząt w oliwskim ZOO

Już w najbliższą niedzielę gdańskie ZOO zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Światowego Dnia Zwierząt! Na gości czekać będą m.in.: gra terenowa, pokazy karmienia, opowieści o zwierzętach, Małe ZOO, konkursy i zabawy.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Już w najbliższą niedzielę gdańskie ZOO zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Światowego Dnia Zwierząt! Na gości czekać będą m.in.: gra terenowa, pokazy karmienia, opowieści o zwierzętach, Małe ZOO, konkursy i zabawy.

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Ustanowione zostało w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, trwający do 10 października. Obchody Dnia mają na celu uświadomić ludziom, że zwierzęta to istoty żywe, czujące, które mają swoje prawa i że możemy mieć pozytywny wpływ na ich los.

Do wspólnego świętowania Światowego Dnia Zwierząt, Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza w niedzielę 8 października. Tego dnia będzie można dowiedzieć się dlaczego ogrody zoologiczne są potrzebne, w jaki sposób pomagają w ochronie gatunków zagrożonych i z bliska przyjrzeć zwierzętom zagrożonym wyginięciem.

Od godziny 11.00 do 14.00 będzie można wziąć udział w grze terenowej „Tropem zagrożonych zwierząt”. Pracownicy ZOO przygotowali kilka wariantów tej gry, dzięki czemu znakomicie będą się bawić zarówno najmłodsi, jak i dojrzali uczestnicy. O godzinie 11.00 goście będą mogli zobaczyć pokaz karmienia fok szarych. Pół godziny później, pod ekspozycją wilków grzywiastych, ich opiekun opowie fascynujące historie o tych drapieżnikach. Między 12.00 a 13.00 na gości czekać będą mieszkańcy i opiekunowie Małego ZOO z licznymi konkursami i ciekawymi opowieściami. O godzinie 13.30 odbędzie się specjalny pokaz karmienia pingwinów. Zakończenie obchodów Światowego Dnia Zwierząt przewidziano na godzinę 14.00. Jednak tego dnia, podobnie jak przez cały październik, ZOO jest czynne do godziny 17.00, więc będzie można spędzić w nim jeszcze kilka godzin, oglądając i dowiadując się więcej o blisko tysiącu jego mieszkańców. 


Przypominamy, że Gdański Ogród Zoologiczny czynny jest przez cały rok, codziennie, także we wszystkie dni wolne od pracy, święta i weekendy!

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poznawania fascynującego świata zwierząt.

 

Program Światowego Dnia Zwierząt:

11.00 – 14.00

Gra terenowa „Tropem zagrożonych zwierząt”

11.00

Pokaz karmienia fok

11.30

Opowieść o wilkach grzywiastych

12.00 – 13.00

Wizyta w Małym ZOO, historie mieszkańców, konkursy i zabawy

13.30

Pokaz karmienia pingwinów

Do ZOObaczenia!

Ostatnia edycja: 10 maja, 2023 o 14:20