Reklama

Święto dzielnicy – Viva Oliva 2018

Sobota / 16 czerwca / 12.00-22.00 ul. Opata Jacka Rybińskiego , Plac Inwalidów Wojennych w Oliwie 

DEPTAK NA ULICY OPATA J. RYBIŃSKIEGO
PREZENTUJEMY DOROBEK KULTURALNY DZIELNICY
INTEGRUJEMY LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ

korowód ulicami dzielnicy
prezentacje szkół, przedszkoli, artystów, rzemieślników, gastronomii
koncerty
plener malarski
warsztaty
pokazy

PROGRAM

PLAC INWALIDÓW WOJENNYCH

12.00 otwarcie imprezy
12.10 prezentacje na scenie (edukacja, instytucje, firmy)
15.20 prezentacja Klubu Motocyklowy LOTOR
16.00 prezentacje na scenie (edukacja)
16.20 prezentacja oliwskich malarzy
17.00 Nie tylko opera! koncert przebojów operowych, operetkowych i muzyki rozrywkowej
18.30 Mietek Blues Band, koncert
20.00 DJ WIKA: Potańcówka Międzypokoleniowa – zaprasza Olivia Business Centre

_____________________________________________________________________________

ULICA OPATA J. RYBIŃSKIEGO

12.00-17.00 plener malarski z udziałem kilkudziesięciu artystów
12.00-18.00 prezentacje partnerów na stoiskach
12.00-18.00 Pchli Targ
12.00-15.00 Pchli Targ dla Dzieci
15.00-15.40 Korowód Oliwski: Opata J. Rybińskiego 25 – Grunwaldzka – Kaprów – Wita Stwosza – Plac Inwalidów Wojennych – Opata J. Rybińskiego
16.45-17.00 Uwolnij Marzenia – happening z dużymi balonami wypełnionymi helem

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

11.00-13.00 warsztaty oliwne – Little HARVARD Przedszkole Niepubliczne, ul. Lęborska 3B, 80-386 Gdańsk. Sensoplastyczne warsztaty z oliwą dla dzieci w każdym wieku.
12.00-15.00 turnieje piłkarskie – boisko Szkoły Fregata,  ul. Cystersów, organizatorzy: Rada Dzielnicy Oliwa i „AD-REM” Klub Kultury i Sportu

__________________________________________________________________________________

PARTNERZY

GASTRONOMICY

Oliwa i Wino
Lody Christian Mads
FoodArt Company
Pinata Mexican Food Foodtruck
Jak się masz Bistro
Restauracja Pan Kotowski

ORGANIZACJE

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne
Fundacja Mam Marzenie
Fundacja Sprawni Inaczej
WTZ Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
Stowarzyszenie Aktywnych na pomoc
„AD-REM” Klub Kultury i Sportu
Rada Dzielnicy Oliwa
Rada Dzielnicy Przymorze Małe
Stowarzyszenie Młoda Oliwa
Klub Motocyklowy LOTOR
Fundacja KOTangens
Fundacja Kotikowo
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Zakład Poprawczy w Gdańsku
Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku

FIRMY/INSTYTUCJE

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Olivia Business Centre
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wydawnictwo EneDueRabe
Wydawnictwo Zakamarki
Gdański Kantor Wydawniczy
Wydawnictwo Marpress
Wydawnictwo Eko Kapio
Wydawnictwo Wiatr od Morza
Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku
Wydawnictwo Na Szczyt
Wydawnictwo Adamada
Zmasowane Dobro
7. Szpital Marynarki Wojennej
Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyńskiego

Stajnia iHaha!
Fred Astaire Dance Studio
Przychodnia weterynaryjna Kaprów
Młynek Sztuki
Gdańskie Usługi Komunalne
Księgarnia i Biuro Podróży Oriental Bridge Travel
Carrera Motorsports
Laboratorium Twórczości Pryzmat           

PLACÓWKI EDUKACYJNE

Little Harvard Przedszkole Całodobowe
Przedszkole Niepubliczne Pod Kasztanami
Przedszkole nr 12 Leśny Domek
Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych
Liceum Plastyczne
Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori
Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych
Szkoła Podstawowa nr 70
Zespół Szkół Specjalnych nr 2
Szkoła Podstawowa nr 35
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
Szkoła Podstawowa nr 23
Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J.C. Korzeniowskiego
Helen Doron English
Leśna Baza Wilczek

ARTYŚCI I RZEMIEŚLNICY

Kamyk Studio
PZ Witraż Amberlamp
Pracownia Wełniana Łąka
Pestka Zręczna Pracownia / 5 SZTUK
Steampunk and Fantasy
Hebe Anna Krykowska
Malowane Atelier
Koty na Płoty
Gabriela Majkowska
Agnieszka Kamińska
Farwa Angelika Szulfer
KamiKaa – Kamila Szelągowicz – Pracownia Malarstwa Artystycznego
Lniane wariacje
Splocik
Ludmyla Pervushyna
MAMYWENE
Anna Brilts Fraubrilts

GWIAZDY MUZYCZNE

NIE TYLKO OPERA!

Julia Iwaszkiewicz – sopran, solistka Opery Bałtyckiej i Opery Nova w Bydgoszczy. Często gości na polskich i światowych estradach. Dysponuje ogromnym repertuarem. Jej piękny głos, empatia i uroda, sprawiają, że wzrusza i zachwyca każdego słuchacza.

Marcin Pomykała – tenor, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Pedagog Pałacu Młodzieży w Gdańsku i wokalista – tenor. Koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską oraz filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną, a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego – koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych.

Bartłomiej Kłos – śpiewak, uzdolniony student II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako członek Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej i  International Choir Academy Lübeck, koncertował m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Korei Południowej, Chinach. Debiutował na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku w operze St. Moniuszki  „Verbum Nobile”.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – znakomita akompaniatorka, wieloletnia wykładowczyni gdańskiej Akademii Muzycznej. Występuje jako pianistka -kameralistka w kraju i zagranicą (m.in. w Czechach, Niemczech, Rosji, Francji). Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych – w Dusznikach-Zdroju, Gdańsku, Żaganiu, Sopocie, Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

MIETEK BLUES BAND

Zespół powstał w 1976 w Gdańsku przy klubie studenckim Medyk z inicjatywy gitarzysty Mieczysława Wróbla oraz wokalisty i harmonijkarza Zbigniewa Łaskiego. 

Przez cały okres działalności Mietek Blues Band występował na wszystkich ważniejszych festiwalach – rozpoczynając od pierwszego – Folg Blues Meeting w Poznaniu, poprzez festiwal w Jarocinie i Rawę Blues Fest, aż po Jimowa Blues Fest, Warta Rock Reggae, Sumer Jazz Day w Gdyni, Złotą Tarkę i Jazz Jantar w Gdańsku. Jednocześnie koncertował w klubach na terenie całego kraju. W sierpniu 1996 MBB – jako jedyny polski zespół – zagrał na Europejskim Festiwalu Sztuki w Budapeszcie, gdzie gwiazdami byli tacy wykonawcy jak Joe Cocker, Jethro Tull, Jeff Healey czy Blood Sweat and Tears. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu był również występ jako support przed koncertem króla bluesa BB Kinga na Festiwalu Summer Jazz Days w Sopocie w 2000 roku.

W roku 1996 MBB wydał swoją pierwszą płytę „Tribute to the Blues” w całości dedykowaną wielkim artystom bluesa. W 1997 roku w ogólnopolskiej ankiecie radiowej na najlepszy bluesowy zespół roku MBB zdobył pierwsze miejsce, a ich płyta zajęła drugie w kategorii Płyta Roku.

Kolejna płyta „Road” zawierająca bluesowe standardy we własnej interpretacji, ukazała się w roku 1998.

W roku 2002 zespół wydał płytę z własnymi utworami odbiegającymi od dotychczasowych bluesowych dokonań. Kompozycje zawarte na tym krążku to próba znalezienia własnej muzycznej ścieżki, a tytułowe „Zwykłe słowa” są swoistym wyznaniem wiary autorów. W ciągu ponad trzydziestu lat istnienia MBB był (i jest nadal) dla wielu muzyków prawdziwą szkołą bluesa. Tutaj zaczynali swoją przygodę z muzyką bluesową Adam Wendt, Antoni Degutis, Cezary Paciorek, Zbyszek Kraszewski, Tomek Łosowski, Tomek Sowiński, Kuba Staruszkiewicz, Piotr Lemańczyk, Jowita Tabaszewska i wielu innych.

26 października 2008 roku w Radio Gdańsk powstał materiał CD i DVD z koncertu „Mietek Blues Band – 30 Years Have Passed Members Meeting”. Zagrali tam i zaśpiewali obecni i dawni  muzycy MBB. Gościnnie wystąpił kwartet smyczkowy Capella Gedanensis. W 2010 płyta została nominowana do nagrody Fryderyków. Ostatnia płyta to „That’s All Right” 2014 tym razem akustyczna.

Zespół występuje też w znanym show z muzyką z filmu The Blues Brothers w składzie poszerzonym o instrumenty dęte, na których grają znani trójmiejscy muzycy.                

Mietek Mieczysław Wróbel – współzałożyciel i lider grupy. Urodził się 18.12.1954 w Gdańsku. Muzyk, malarz, ilustrator, akwarelista. Prezentował swoje prace m.in. na indywidualnych wystawach w Polsce i w Szwecji, którą od lat odwiedza.

Po wprowadzeniu przez komunistów stanu wojennego w grudniu 1981, występy zespołu zostały zawieszone. W tym czasie podjął pracę w Spółdzielni „Świetlik” kierowanej przez Macieja Płażyńskiego, gdzie MMB z powodzeniem pełnił rolę świetlikowego zespołu występując na imprezach okolicznościowych.                                                                                                

W 2009 roku za długoletnią działalność artystyczną uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska. Związany przez lata m.in. z Klubem Studentów Wybrzeża ŻAK, gdzie koncertował i jednocześnie, w latach1992-96, pełnił funkcję plastyka. Miłośnik wędrówek po Kaszubach i wiejskich pejzaży, które chętnie utrwala w swoich akwarelach.

Artur Jurek – pianista, hammondzista, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwalu Jazz Juniors wspólnie z zespołem „Unit Seven”. Koncertował między innymi w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Argentynie, Meksyku, Wenezueli. Występował u boku Minoru Ozone, Sadao Watanabe, Douga Camerona, Iana Gillana, Hala Fraziera, Jordana Benetta. Aranżuje na potrzeby gdyńskiego Teatru Muzycznego, Maybe Theater Company, Hevelius Brass. Współtworzył aktorskie projekty Marka Richtera, Andrzeja Słabiaka. Wspólnie z zespołem Mietek Blues Band nominowany do nagrody Fryderyka 2010 w kategorii „Album Roku Blues”. Obecnie współpracuje z Przemkiem Dyakowskim, Leszkiem Dranickim, Jackiem Siciarkiem, zespołem Paul Band, Critical Level, Polską Filharmonią Bałtycką i z wieloma trójmiejskimi zespołami.

Piotr Góra – trójmiejski perkusista, w latach 80. muzyk Big-bandu Gdańsk potem Polskiego Teatru Instrumentalnego, współpracował z wieloma muzykami ze sceny bluesowej oraz jazzowej. Współtwórca i perkusista m.in. takich zespołów jak: Ajagore, No Limits, MBB, The Moongang, Mississippi BB, Szela, John Doe, J. Knitter Blues & Folk Connect, Jo&Lazy Fellow.

Tomek Przyborowicz – basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Czynnie angażuje się również
w działalność pedagogiczną dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z młodymi muzykami.

Robert Tyszka – wokalista i harmonijkarz występuje także w trójmiejskiej grupie Cotton Wing. Pasjonat i miłośnik amerykańskiego bluesa, którego słuchał mieszkając przez jakiś czas w Stanach.

DJ WIKA: POTAŃCÓWKA MIĘDZYPOKOLENIOWA – ZAPRASZA OLIVIA BUSINESS CENTRE

Muzyka, Oliwa i Olivia łączą pokolenia:)
Zapraszamy na wyjątkowy występ – rytm i rym nakręci dla nas DJ Wika!
DJ Wika czyli Wirginia Szmyt, to najstarsza w Polsce didżejka. Kobieta z „powerem”, która granymi przez siebie rytmami potrafi rozruszać każdego i, co udaje się tylko nielicznym, łączyć pokolenia.

Pełna pozytywnej energii, kochająca muzykę i świat, propaguje aktywność bez względu na wiek. Jest symbolem witalności oraz wielkiej wewnętrznej siły, każdego dnia udowadniając, że „chcieć to móc”
i że warto przełamywać schematy i wychodzić poza utarte ścieżki.

Prowadzi stałe dyskoteki międzypokoleniowe w Warszawie, jest animatorką kultury, działa też aktywnie na rzecz seniorów, apelując w wywiadach „Cieszmy się młodością, ale nie zapominajmy
o pięknie starości”.

Z wykształcenia pedagożka, przez całe życie pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi i trudną młodzieżą. Matka, babcia, autorka wierszy i tekstów satyrycznych.

Korowód w 2017 roku | fot. Maciej Moskwa
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Sobota / 16 czerwca / 12.00-22.00 ul. Opata Jacka Rybińskiego , Plac Inwalidów Wojennych w Oliwie 

DEPTAK NA ULICY OPATA J. RYBIŃSKIEGO
PREZENTUJEMY DOROBEK KULTURALNY DZIELNICY
INTEGRUJEMY LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ

korowód ulicami dzielnicy
prezentacje szkół, przedszkoli, artystów, rzemieślników, gastronomii
koncerty
plener malarski
warsztaty
pokazy

PROGRAM

PLAC INWALIDÓW WOJENNYCH

12.00 otwarcie imprezy
12.10 prezentacje na scenie (edukacja, instytucje, firmy)
15.20 prezentacja Klubu Motocyklowy LOTOR
16.00 prezentacje na scenie (edukacja)
16.20 prezentacja oliwskich malarzy
17.00 Nie tylko opera! koncert przebojów operowych, operetkowych i muzyki rozrywkowej
18.30 Mietek Blues Band, koncert
20.00 DJ WIKA: Potańcówka Międzypokoleniowa – zaprasza Olivia Business Centre

_____________________________________________________________________________

ULICA OPATA J. RYBIŃSKIEGO

12.00-17.00 plener malarski z udziałem kilkudziesięciu artystów
12.00-18.00 prezentacje partnerów na stoiskach
12.00-18.00 Pchli Targ
12.00-15.00 Pchli Targ dla Dzieci
15.00-15.40 Korowód Oliwski: Opata J. Rybińskiego 25 – Grunwaldzka – Kaprów – Wita Stwosza – Plac Inwalidów Wojennych – Opata J. Rybińskiego
16.45-17.00 Uwolnij Marzenia – happening z dużymi balonami wypełnionymi helem

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

11.00-13.00 warsztaty oliwne – Little HARVARD Przedszkole Niepubliczne, ul. Lęborska 3B, 80-386 Gdańsk. Sensoplastyczne warsztaty z oliwą dla dzieci w każdym wieku.
12.00-15.00 turnieje piłkarskie – boisko Szkoły Fregata,  ul. Cystersów, organizatorzy: Rada Dzielnicy Oliwa i „AD-REM” Klub Kultury i Sportu

__________________________________________________________________________________


PARTNERZY

GASTRONOMICY

Oliwa i Wino
Lody Christian Mads
FoodArt Company
Pinata Mexican Food Foodtruck
Jak się masz Bistro
Restauracja Pan Kotowski

ORGANIZACJE

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne
Fundacja Mam Marzenie
Fundacja Sprawni Inaczej
WTZ Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
Stowarzyszenie Aktywnych na pomoc
„AD-REM” Klub Kultury i Sportu
Rada Dzielnicy Oliwa
Rada Dzielnicy Przymorze Małe
Stowarzyszenie Młoda Oliwa
Klub Motocyklowy LOTOR
Fundacja KOTangens
Fundacja Kotikowo
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Zakład Poprawczy w Gdańsku
Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku

FIRMY/INSTYTUCJE

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Olivia Business Centre
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wydawnictwo EneDueRabe
Wydawnictwo Zakamarki
Gdański Kantor Wydawniczy
Wydawnictwo Marpress
Wydawnictwo Eko Kapio
Wydawnictwo Wiatr od Morza
Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku
Wydawnictwo Na Szczyt
Wydawnictwo Adamada
Zmasowane Dobro
7. Szpital Marynarki Wojennej
Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyńskiego

Stajnia iHaha!
Fred Astaire Dance Studio
Przychodnia weterynaryjna Kaprów
Młynek Sztuki
Gdańskie Usługi Komunalne
Księgarnia i Biuro Podróży Oriental Bridge Travel
Carrera Motorsports
Laboratorium Twórczości Pryzmat           

PLACÓWKI EDUKACYJNE

Little Harvard Przedszkole Całodobowe
Przedszkole Niepubliczne Pod Kasztanami
Przedszkole nr 12 Leśny Domek
Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych
Liceum Plastyczne
Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori
Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych
Szkoła Podstawowa nr 70
Zespół Szkół Specjalnych nr 2
Szkoła Podstawowa nr 35
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
Szkoła Podstawowa nr 23
Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J.C. Korzeniowskiego
Helen Doron English
Leśna Baza Wilczek

ARTYŚCI I RZEMIEŚLNICY

Kamyk Studio
PZ Witraż Amberlamp
Pracownia Wełniana Łąka
Pestka Zręczna Pracownia / 5 SZTUK
Steampunk and Fantasy
Hebe Anna Krykowska
Malowane Atelier
Koty na Płoty
Gabriela Majkowska
Agnieszka Kamińska
Farwa Angelika Szulfer
KamiKaa – Kamila Szelągowicz – Pracownia Malarstwa Artystycznego
Lniane wariacje
Splocik
Ludmyla Pervushyna
MAMYWENE
Anna Brilts Fraubrilts

GWIAZDY MUZYCZNE

NIE TYLKO OPERA!

Julia Iwaszkiewicz – sopran, solistka Opery Bałtyckiej i Opery Nova w Bydgoszczy. Często gości na polskich i światowych estradach. Dysponuje ogromnym repertuarem. Jej piękny głos, empatia i uroda, sprawiają, że wzrusza i zachwyca każdego słuchacza.

Marcin Pomykała – tenor, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Pedagog Pałacu Młodzieży w Gdańsku i wokalista – tenor. Koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską oraz filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną, a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego – koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych.

Bartłomiej Kłos – śpiewak, uzdolniony student II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako członek Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej i  International Choir Academy Lübeck, koncertował m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Korei Południowej, Chinach. Debiutował na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku w operze St. Moniuszki  „Verbum Nobile”.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – znakomita akompaniatorka, wieloletnia wykładowczyni gdańskiej Akademii Muzycznej. Występuje jako pianistka -kameralistka w kraju i zagranicą (m.in. w Czechach, Niemczech, Rosji, Francji). Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych – w Dusznikach-Zdroju, Gdańsku, Żaganiu, Sopocie, Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

MIETEK BLUES BAND

Zespół powstał w 1976 w Gdańsku przy klubie studenckim Medyk z inicjatywy gitarzysty Mieczysława Wróbla oraz wokalisty i harmonijkarza Zbigniewa Łaskiego. 

Przez cały okres działalności Mietek Blues Band występował na wszystkich ważniejszych festiwalach – rozpoczynając od pierwszego – Folg Blues Meeting w Poznaniu, poprzez festiwal w Jarocinie i Rawę Blues Fest, aż po Jimowa Blues Fest, Warta Rock Reggae, Sumer Jazz Day w Gdyni, Złotą Tarkę i Jazz Jantar w Gdańsku. Jednocześnie koncertował w klubach na terenie całego kraju. W sierpniu 1996 MBB – jako jedyny polski zespół – zagrał na Europejskim Festiwalu Sztuki w Budapeszcie, gdzie gwiazdami byli tacy wykonawcy jak Joe Cocker, Jethro Tull, Jeff Healey czy Blood Sweat and Tears. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu był również występ jako support przed koncertem króla bluesa BB Kinga na Festiwalu Summer Jazz Days w Sopocie w 2000 roku.

W roku 1996 MBB wydał swoją pierwszą płytę „Tribute to the Blues” w całości dedykowaną wielkim artystom bluesa. W 1997 roku w ogólnopolskiej ankiecie radiowej na najlepszy bluesowy zespół roku MBB zdobył pierwsze miejsce, a ich płyta zajęła drugie w kategorii Płyta Roku.

Kolejna płyta „Road” zawierająca bluesowe standardy we własnej interpretacji, ukazała się w roku 1998.

W roku 2002 zespół wydał płytę z własnymi utworami odbiegającymi od dotychczasowych bluesowych dokonań. Kompozycje zawarte na tym krążku to próba znalezienia własnej muzycznej ścieżki, a tytułowe „Zwykłe słowa” są swoistym wyznaniem wiary autorów. W ciągu ponad trzydziestu lat istnienia MBB był (i jest nadal) dla wielu muzyków prawdziwą szkołą bluesa. Tutaj zaczynali swoją przygodę z muzyką bluesową Adam Wendt, Antoni Degutis, Cezary Paciorek, Zbyszek Kraszewski, Tomek Łosowski, Tomek Sowiński, Kuba Staruszkiewicz, Piotr Lemańczyk, Jowita Tabaszewska i wielu innych.

26 października 2008 roku w Radio Gdańsk powstał materiał CD i DVD z koncertu „Mietek Blues Band – 30 Years Have Passed Members Meeting”. Zagrali tam i zaśpiewali obecni i dawni  muzycy MBB. Gościnnie wystąpił kwartet smyczkowy Capella Gedanensis. W 2010 płyta została nominowana do nagrody Fryderyków. Ostatnia płyta to „That’s All Right” 2014 tym razem akustyczna.

Zespół występuje też w znanym show z muzyką z filmu The Blues Brothers w składzie poszerzonym o instrumenty dęte, na których grają znani trójmiejscy muzycy.                

Mietek Mieczysław Wróbel – współzałożyciel i lider grupy. Urodził się 18.12.1954 w Gdańsku. Muzyk, malarz, ilustrator, akwarelista. Prezentował swoje prace m.in. na indywidualnych wystawach w Polsce i w Szwecji, którą od lat odwiedza.

Po wprowadzeniu przez komunistów stanu wojennego w grudniu 1981, występy zespołu zostały zawieszone. W tym czasie podjął pracę w Spółdzielni „Świetlik” kierowanej przez Macieja Płażyńskiego, gdzie MMB z powodzeniem pełnił rolę świetlikowego zespołu występując na imprezach okolicznościowych.                                                                                                

W 2009 roku za długoletnią działalność artystyczną uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska. Związany przez lata m.in. z Klubem Studentów Wybrzeża ŻAK, gdzie koncertował i jednocześnie, w latach1992-96, pełnił funkcję plastyka. Miłośnik wędrówek po Kaszubach i wiejskich pejzaży, które chętnie utrwala w swoich akwarelach.

Artur Jurek – pianista, hammondzista, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwalu Jazz Juniors wspólnie z zespołem „Unit Seven”. Koncertował między innymi w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Argentynie, Meksyku, Wenezueli. Występował u boku Minoru Ozone, Sadao Watanabe, Douga Camerona, Iana Gillana, Hala Fraziera, Jordana Benetta. Aranżuje na potrzeby gdyńskiego Teatru Muzycznego, Maybe Theater Company, Hevelius Brass. Współtworzył aktorskie projekty Marka Richtera, Andrzeja Słabiaka. Wspólnie z zespołem Mietek Blues Band nominowany do nagrody Fryderyka 2010 w kategorii „Album Roku Blues”. Obecnie współpracuje z Przemkiem Dyakowskim, Leszkiem Dranickim, Jackiem Siciarkiem, zespołem Paul Band, Critical Level, Polską Filharmonią Bałtycką i z wieloma trójmiejskimi zespołami.

Piotr Góra – trójmiejski perkusista, w latach 80. muzyk Big-bandu Gdańsk potem Polskiego Teatru Instrumentalnego, współpracował z wieloma muzykami ze sceny bluesowej oraz jazzowej. Współtwórca i perkusista m.in. takich zespołów jak: Ajagore, No Limits, MBB, The Moongang, Mississippi BB, Szela, John Doe, J. Knitter Blues & Folk Connect, Jo&Lazy Fellow.

Tomek Przyborowicz – basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Czynnie angażuje się również
w działalność pedagogiczną dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z młodymi muzykami.

Robert Tyszka – wokalista i harmonijkarz występuje także w trójmiejskiej grupie Cotton Wing. Pasjonat i miłośnik amerykańskiego bluesa, którego słuchał mieszkając przez jakiś czas w Stanach.

DJ WIKA: POTAŃCÓWKA MIĘDZYPOKOLENIOWA – ZAPRASZA OLIVIA BUSINESS CENTRE

Muzyka, Oliwa i Olivia łączą pokolenia:)
Zapraszamy na wyjątkowy występ – rytm i rym nakręci dla nas DJ Wika!
DJ Wika czyli Wirginia Szmyt, to najstarsza w Polsce didżejka. Kobieta z „powerem”, która granymi przez siebie rytmami potrafi rozruszać każdego i, co udaje się tylko nielicznym, łączyć pokolenia.

Pełna pozytywnej energii, kochająca muzykę i świat, propaguje aktywność bez względu na wiek. Jest symbolem witalności oraz wielkiej wewnętrznej siły, każdego dnia udowadniając, że „chcieć to móc”
i że warto przełamywać schematy i wychodzić poza utarte ścieżki.

Prowadzi stałe dyskoteki międzypokoleniowe w Warszawie, jest animatorką kultury, działa też aktywnie na rzecz seniorów, apelując w wywiadach „Cieszmy się młodością, ale nie zapominajmy
o pięknie starości”.

Z wykształcenia pedagożka, przez całe życie pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi i trudną młodzieżą. Matka, babcia, autorka wierszy i tekstów satyrycznych.