Reklama

Wystawa Grafik ”Kompozycja. Dekompozycja”

Wystawa stanowi zbiór prac siedmiu utalentowanych artystów, którzy podjęli wyzwanie interpretacji tematu „kompozycja” i „dekompozycja” w kontekście sztuki wizualnej. Każdy z artystów przynosi ze sobą unikalną perspektywę na to, jak te pojęcia mogą być wyrażone i zrozumiane za pomocą różnych mediów i technik artystycznych.

Wystawa Grafik ”Kompozycja. Dekompozycja”
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem


Prace prezentowane na wystawie eksplorują złożone relacje między harmonią i chaosem, porządkiem i rozpadem, tworzeniem i niszczeniem. Niektóre z dzieł mogą podążać ścieżką abstrakcji, ukazując subtelne związki pomiędzy elementami, podczas gdy inne mogą odwoływać się do konkretnej tematyki, odzwierciedlając procesy destrukcji i odbudowy w naturze, społeczeństwie czy kulturze.
Poprzez różnorodność form i technik artystycznych, widzowie zapraszani są do refleksji nad dynamiką między porządkiem a bałaganem-chaosem we współczesnym świecie, a także do zastanowienia się nad procesami tworzenia i transformacji w sztuce i życiu codziennym.


✨11.05.2024 – 31.05.2024r
Michalina Ochrymiuk
Gabriela Andrulewicz
Weronika Grabowska
Jakub Humienny
Urszula Cieślak
Natalia Jurguć
Iga Parciak
✨Zapraszamy na otwarcie wystawy w sobotę 11 maja o godz. 16:60 (17:00) do Domu Zarazy w Oliwie.

🔹Michalina Ochrymiuk
Urodzona w 1998 roku Gdańsku i obecnie mieszkająca w Berlinie, Misia Ochrymiuk jest niezależną projektantką i artystką specjalizującą się w cyfrowej, psychodelicznej ilustracji oraz identyfikacji wizualnej.
Swoją inspirację czerpie głównie z ludzkich emocji, oscylując od złożonych i głębokich do banalnych. Dodatkowo, silny wpływ na nią mają biologia morska, nadmorski styl życia związany z jej rodzinnym miastem, oraz proste codzienne obserwacje.
W pracach stara się używać bardzo ubogich palet barwnych co wymusza od niej kreatywnego myślenia w gospodarowaniu przestrzenią, linią, plamą i kontrastem.
🔹Gabriela Andrulewicz
Gabriela Andrulewicz to młoda artystka i graficzka urodzona w Suwałkach. To właśnie tam stawiała swoje pierwsze kroki w świecie sztuki. Specjalizuje się w sztuce cyfrowej, ilustracjach oraz plakatach. Studiowała grafikę w Białymstoku, a także przez rok miała przyjemność uczyć się animacji w Ostrawie.
Główną inspiracją jej twórczości stanowi otaczający ją świat i przede wszystkim własne emocje. Fascynuje ją także sztuka ludowa Polski jak i jej sąsiadów.
Dla niej sztuka to nie tylko sposób wyrażania, ale również forma terapii i zabawy. Z pasją eksploruje różnorodne techniki i style, stale poszukując nowych dróg wyrazu dla swoich myśli i emocji. Jej prace, często inspirowane wewnętrznym światem, emanują zarówno radością życia, jak i głębszymi refleksjami.
Jeżeli płacze to tylko przez pannę w księżycu.
🔹Weronika Grabowska
Weronika Grabowska fotografka urodzona 2000 roku w Bielsku Podlaskim. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku a obecnie studentka kierunku Zarządzanie i Komunikacja w Sztukach Scenicznych na Uniwersytecie Gdańskim.
Rozrzucona pomiędzy rodzinnym Podlasiem a Trójmiastem.
W fotografii i życiu inspirują ją natura, architektura, podróże oraz ludzie, ich emocje i różnorodność świata.
🔹Jakub Humienny
Jakub Humienny, urodzony w 1999, absolwent Politechniki Białostockiej.
Grafik, artysta który nie lubi się ograniczać do jednej metody tworzenia, ale specjalizuje się głównie w technice rysunku. Obrazy inspirowane są ludzkimi przeżyciami i emocjami, nie tylko artysty ale również osób go otaczających.
🔹Urszula Cieślak
Urszula Ewa Cieślak to młoda artystka, czerpiąca inspirację z otaczającego świata, aczkolwiek woli prowadzić domatorski styl życia, więc swój świat ogranicza do czterech ścian własnego pokoju. Zmusza ją to do wykorzystywania materiałów dostępnych w domu, co można zauważyć w jej pracach. Na jej twórczość wpływają emocje oraz różne przemyślenia, a najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy o 3 nad ranem. Cały czas stara się rozwijać, szukając lepszej wersji siebie, ponieważ każdej aktualnej chce się pozbyć. Ale tak właściwie to najchętniej chciałaby adoptować kota.
🔹Natalia Jurguć
Natalia Jurguć, urodzona w 2001 roku w Białymstoku, tworzy jaskrawe i silnie kontrastujące ilustracje, łącząc techniki grafiki cyfrowej, fotografii i malarstwa gwaszowego. Tematyka jej prac dotyczy cielesności, fizyczności i relacji międzyludzkich. Tworzy zarówno na podstawie własnych doświadczeń, jak i obserwacji świata wokół. Inspiruje się artystami nowego ekspresjonizmu i sztuką uliczną, co przejawia się w intensywnej kolorystyce i płaskiej kompozycji.
🔹Iga Parciak
Iga Parciak to urodzona w 1996 roku artystka obecnie mieszkająca w Porto. Jest absolwentką Politechniki Białostockiej na Kierunkach Architektura oraz Grafika, miałą również przyjemność studiować na wymianach w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid oraz Escola Superior de Media Artes e Design w Porto. Specjalizuje się w fotografii oraz grafice warsztatowej. Brała udział w wystawach organizowanych przez SKN Warsztat.
Jej inspiracje czerpie z natury, architektury, relacji międzyludzkich oraz różnorodnych kultur, a także z sposobu, w jaki te elementy mogą się wzajemnie przenikać. Tworzy na podstawie obserwacji świata, który ją otacza, poszukując piękna w codziennej brzydocie.
Prywatnie miłośniczka zwierząt i wolontariuszka.

____________________________________________
🔹Michalina Ochrymiuk, Gabriela Andrulewicz, Weronika Grabowska, Jakub Humienny, Urszula Cieślak, Natalia Jurguć, Iga Parciak
🔹Wystawa
🔹11.05.2024r – 31.05.2024r
🔹Dom Zarazy, Stary Rynek Oliwski 15, Gdańsk
🔹Kuratorki: Natalia Jurguć, Gabriela Andrulewicz, Urszula Cieślak
🔹Projekt wystawy i grafiki: Michalina Ochrymiuk
🔹Organizatorzy: Dom zarazy w Oliwie, Michalina Ochrymiuk
🔹Współpraca: Wolne Miasto Kultury,
🔹Wernisaż: 11 maja 2024 r. o godzinie 17.00.