Prace zostaną podzielone na 2 etapy. Będą prowadzone w porze nocnej, bez wpływu na ruch tramwajowy.
Wewnętrzne pasy jezdni ul. Wita Stwosza zostaną zawężone, ze skierowaniem ruchu kołowego na pas rowerowy. Naziemne przejścia dla pieszych będą zamknięte, a ruch pieszych zostanie poprowadzony przejściem podziemnym na drugą stronę ulicy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać od 22 do 24 maja 2026 r.
Następnie od 25 do 31 maja zostanie udostępnione naziemne przejście dla pieszych, zawężone do połowy swojej regularnej szerokości. Ograniczenie wewnętrznych pasów ul. Wita Stwosza będzie obowiązywać do zakończenia prac.
Zakończenie prac planowane jest do końca maja.
W kolejnym etapie remont przejdzie przejście dla pieszych na wysokości przystanku Tetmajera.
Pr







