Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
wtorek, 27 sierpień 2013 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy

Na trzy miesięca aresztowano dwie urzędniczki Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Podejrzane są o przyjmowanie łapówek za bezprawne przyznawanie mieszkań komunalnych.

UM_Gdansk

O aresztowaniu poinformowała Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku. Katarzyna M. i Krystyna W., pracownice referatu Lokalowego Wydziału Gospodarki Komunalnej, są podejrzane o popełnienie aż 19 przestępstw na kwotę nie mniejszej niż 536 tys. zł.

W związku z komunikatem Prokuratury Apelacyjnej, Miasto Gdańsk wydało oświadczenie:

Na czas aresztu tymczasowego w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, stosunek pracy Katarzyny M. i Krystyny W. podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych został zawieszony.

Już w 2011 obie urzędniczki- pracownice Wydziału Gospodarki Komunalnej- zostały odsunięte od podejmowania decyzji w sprawach lokalowych. Odsunięcie to spowodowane było podejrzeniem o nierzetelność.

Władzom miasta bardzo zależy na szybkim wyjaśnieniu tej bulwersującej sprawy. Dla dobra śledztwa do czasu zakończenia postępowania urząd powstrzyma się odudzielania szczegółowych informacji.

Jednocześnie władze miasta wyrażają ubolewanie z zaistniałej sytuacji oraz dołączają się do apelu Prokuratury o dobrowolne zgłaszanie się i zeznawanie w tej sprawie przy zastosowaniu klauzuli niekaralności.

Pp

Dział: Aktualności
wtorek, 27 sierpień 2013 13:53

Jedź rowerem do pracy i zdobywaj nagrody

Jeżdżąc rowerem do pracy masz szansę na nagrody od miasta. To element kampanii społecznej ?Rowerem do pracy?.

Rowerowa

ul. Opata Rybińskiego

Według statystyk, osoby regularnie zażywające ruchu w drodze do pracy, nawet o połowę rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich. Dlatego też Miasto Gdańsk chce włączyć pracodawców do promowania dojeżdżania do pracy na rowerze i tworzenia udogodnień dla użytkowników ?dwóch kółek?.

Od 20 września do końca października, zaangażowani w projekt pracownicy Urzędu Miejskiego, odwiedzą najbardziej ?rowerowe? firmy i wręczą markowe upominki wszystkim pracownikom, którzy danego dnia przyjadą do pracy na rowerze.

Aby wziąć udział w kampanii ?Rowerem do pracy? należy wypełnić formularz on-line: http://kartazgoszeniowacmb-2013.badanie.net/

Pierwszeństwo będą miały firmy, które wprowadziły najwięcej udogodnień dla rowerzystów oraz promują dojeżdżanie do pracy rowerem.

Pp

 

Dział: Aktualności

Kryminalni z Oliwy zatrzymali 39-letniego gdańszczanina, który ukradł z jednego ze sklepów w Gdańsku telefon komórkowy o wartości 2 tys. zł.

Komistariat

W poniedziałek wieczorem pracownicy ochrony jednego z supermarketów w Oliwie poinformowali dyżurnego policji, że na terenie sklepu przebywa sprawca kradzieży. Kryminalni z Oliwy natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali 39-letniego gdańszczanina. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna dzień wcześniej ze sklepu ukradł telefon komórkowy warty 2 tys. zł i teraz, gdy ponownie zjawił się w lokalu, rozpoznali go pracownicy ochrony i zaalarmowali policję.

Mundurowi odzyskali także skradziony telefon, który w najbliższym czasie zostanie zwrócony właścicielowi. 39-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KWP Gdańsk

 

Dział: Aktualności
  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2013 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31