Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
środa, 07 sierpień 2013 - StaraOliwa.pl - Oliwa i jej mieszkańcy

Co jakiś czas informujemy o przestępcach, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. W większości przypadków seniorzy padają ofiarą oszustw na tzw. ?wnuczka?. Przestępcy, aby okraść seniorów, podają się również za pracowników administracji, gazowni, zakładu energetycznego, ZDiZ-u czy też ZUS-u. Teraz do naszym mieszkań "zaprasza" ich miasto. Przestępcy mogą się podszywać pod miejskich ankieterów.

oszust_na_wnuczka

Niestety w Gdańsku nie wyciągnięto wniosków z licznych przypadków napadów i kradzieży przez osoby podszywające się pod rózne instytucje. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gdańsku, od 5 do 16 sierpnia ankieterzy warszawskiej firmy Quality Watch odwiedzą l1000 gdańszczan w ich własnych mieszkaniach.

Ankieterzy będą zbierać informacje dotyczących poczucia tożsamości z Gdańskiem, poziomu zadowolenia z mieszkania w Gdańsku oraz oceny aktualnych i przyszłych kierunków rozwoju miasta. Wyniki badania pozwolą na poznanie opinii mieszkańców oraz uwzględnienie oczekiwań mieszkańców Gdańska w nowopowstającym dokumencie Strategii Rozwoju Gdańska do 2030 roku. Koszt badania wyniesie 42 tys. zł. Czyli koszt jednej ankiety to 42 zł.

ENERGA ostrzega: nasi pracownicy nie zawierają umów "w drzwiach".

Tymczasem do grupy ENERGA napływają informacje o nasilających się działaniach akwizytorów, którzy przekonują, że obniżenie cen energii zatwierdzone w taryfach od 1 lipca, jest możliwe jedynie po zawarciu nowej umowy. Sygnały o wzmożonej aktywności nieuczciwych akwizytorów płyną szczególnie z Gdyni, Olsztyna, Kalisza, Torunia, Konina, Włocławka oraz innych miast. Niektóre z tych osób podszywają się pod pracowników Grupy ENERGA, a do firmy codziennie zgłaszają się dziesiątki klientów, by się upewnić czy ENERGA prowadzi taką akcję.

W związku z tymi sygnałami informujemy, że pracownicy Grupy ENERGA nigdy nie odwiedzają klientów w celu podpisania umowy w domach, ani nie proponują podpisania umowy od ręki ? zapewnia Beata Ostrowska z grupy ENERGA. Wprowadzona 1 lipca zmiana taryf, zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, nie pociąga za sobą konieczności podpisania nowej bądź aneksowania dotychczasowej umowy.

Pamiętajmy, że łatwowierność, czasem brak doświadczenia w niektórych sytuacjach mogą zostać wykorzystane przez oszustów i złodziei ? przypomina pomorska policja.

ZAPAMIĘTAJ:

- nie opowiadaj o swoim stanie posiadania, unikaj rozgłosu na temat swoich dochodów, zamiarów inwestycyjnych, planowanych zakupów ? zwłaszcza w obecności osób obcych i dzieci!

- nie wpuszczaj do domu obcych, jeśli ich wizyta nie ma rzetelnego uzasadnienia!

- jeśli nie jesteś pewny, kim jest osoba składająca Ci wizytę - pozostaw ją za drzwiami!

- nigdy za pomocą domofonu nie otwieraj drzwi obcym.

- w blokach wyposażonych w domofon zawsze zamykaj drzwi wejściowe do klatki schodowej.

- nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi do mieszkania, nawet gdy wychodzisz tylko na chwilę z domu, np. wyrzucić śmieci, wyjąć list ze skrzynki itp.

 

ZANIM OTWORZYSZ DRZWI OBCEMU:

- spójrz przez wizjer w drzwiach lub przez okno - kto to?!

- jeśli nie znasz odwiedzającego - spytaj o cel jego wizyty oraz poproś o pokazanie dowodu tożsamości. Dokumenty sprawdzaj uważnie.

Osoba o uczciwych zamiarach nie obrazi się!

- jeśli gość staje się natarczywy, zadzwoń po Policję lub zaalarmuj otoczenie. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, np. wygląd nieznajomego, numery i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechał itp.!

Pp

Dział: Aktualności
  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2013 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31