Reklama

Kinoranek i warsztaty dla dzieci na UG

Kinoranek czyli Dziecięcy Klub Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim. Kto z nas pamięta niedziele spędzone z Telerankiem? To był najbardziej wyczekiwany punkt tygodnia w dziecięcym świecie. Akademickie Centrum Kultury zaprasza najmłodsze dzieci na niedziele z Kinorankiem – Dziecięcym Klubem Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Kinoranek czyli Dziecięcy Klub Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim. Kto z nas pamięta niedziele spędzone z Telerankiem? To był najbardziej wyczekiwany punkt tygodnia w dziecięcym świecie. Akademickie Centrum Kultury zaprasza najmłodsze dzieci na niedziele z Kinorankiem – Dziecięcym Klubem Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim.

13 maja 2018 (niedziela) godz. 11:00-14:00

Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55

Poranki rozpoczną się seansem filmu „Kacper i Emma w teatrze” połączonym z minikonkusowami. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych przekąsek umilających dzieciom kinowy poranek.

Po seansie zapraszamy dzieci zaciekawione światem filmowym na warsztaty z filmu fabularnego dla najmłodszych prowadzone przez edukatorkę Anna Balkiewicz.


Co: Film „Kacper i Emma w teatrze”
Dla kogo: dzieci 4+ i ich rodzice
Gdzie: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55
Kiedy: 13 maja 2018, 11:00-12:20
Bilety: 10 zł/osoba (rodzicom w ten dzień również przysługuje bilet ulgowy, aby każdy mógł się poczuć jak dziecko:)) do zakupienia 30 minut przed seansem lub na https://ekobilet.pl/ack

Film „Kacper i Emma w teatrze”
Tytuł oryginalny: Karsten og Petra lager teater
Reżyseria: Arne Lindtner Ness
Produkcja: Norwegia
Wersja: Dubbing
Wiek: 4+
Czas trwania: 81 min

Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole do którego uczęszczają przyłącza się do akcji wsparcia sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł aby wystawić sztukę teatralną a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi. Zaczyna się kolejna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych trudności. Ale dzielne przedszkolaki zawsze dają radę!

Kinoranki na UG : warsztaty z filmu fabularnego dla dzieci

13 maja 2018 (niedziela) godz. 12:30-14:00

Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55

Kup bilet: www.ekobilet.pl/ack/warsztaty-z-filmu-fabularnego-1524639781274/260522-bilety

Kinoranki czyli Dziecięcy Klub Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim. Kto z nas pamięta niedziele spędzone z Telerankiem? To był najbardziej wyczekiwany punkt tygodnia w dziecięcym świecie. Akademickie Centrum Kultury zaprasza najmłodsze dzieci na niedziele z Kinorankiem – Dziecięcym Klubem Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim.
Poranki rozpoczną się seansem filmu premierowego „Kacper i Emma – w teatrze” połączonym z minikonkursami. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych przekąsek umilających dzieciom kinowy poranek.

Po seansie zapraszamy dzieci zaciekawione światem filmowym na warsztaty z filmu fabularnegoprowadzone przez edukatorkę Annę Balkiewicz.

CoWARSZTATY Z FILMU FABULARNEGO
Dla kogo: dzieci w wieku 7-11 lat
Gdzie: sala 4.60, Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55
Kiedy: 13 maja 2018, godz. 12:30-14:00
Bilety: 15 zł 
Kup bilet

Podczas warsztatów z filmu fabularnego dzieci dowiedzą się, jak wygląda praca na planie filmowym. Kim jest dźwiękowiec, szwenkier, a kim mistrz oświetlenia. Porozmawiamy m.in. o tym co powoduje, że horror jest straszny, a także dlaczego akcja westernu ma miejsce na dzikim zachodzie. Uczestnicy warsztatów zamienią się w montażystów, a także w operatorów filmowych i będą fotografować się w różnych planach filmowych.

Prowadząca warsztaty:

Anna Balkiewicz: filmoznawczyni, animatorka kultury, edukatorka. Filmem zainteresowała się kiedy mama po raz pierwszy zaprowadziła ją do lokalnego kina na cykl filmowy „Dziecięce Oscary”. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w elbląskim Kinie Światowid, Braniewskim Domu Kultury. Na co dzień współpracuje z Akademickim Centrum Kultury, Dyskusyjnym Klubem Filmowym UG Miłość Blondynki, a także koordynuje projekt Akademia Polskiego Filmu w Gdańsku.

kontakt : kinoranek@ug.edu.pl

Ostatnia edycja: 24 października, 2023 o 16:52