Reklama

Jeden pijany kierowca na Piastowskiej, dwóch na Spacerowej

Jeden po drugim wpadali pijani kierowcy na ul. Spacerowej

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili po alkoholu, oraz jedną osobę, która kierowała samochodem, mimo potrójnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

My skupimy się na przypadkach z naszej okolicy.

W niedzielę po północy policjanci zostali poinformowani, że ul. Piastowską jedzie BMW, którego kierowca może być pijany. Mundurowi zbadali 23-latka alkomatem. Mężczyzna był pod wpływem ponad 1 promila.

Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie policjanci poddali go badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyniki trafią do biegłego, który stwierdzi, czy kierujący był pijany podczas jazdy. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

opisuje st.sierż. Justyna Chabowska, Wydział Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Tego samego dnia tuż po godzinie 7.30 na ul. Spacerowej policjanci grupy Speed do kontroli drogowej zatrzymali kierującego Peugeotem. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 34-letni kierujący był pod wpływem 0,3 promila. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Gdańska prawo jazdy.

Zaledwie 5 minut później kolejny patrol na ul. Spacerowej do kontroli drogowej zatrzymał kierującego samochodem osobowym marki Opel. Policjanci podczas rozmowy z 47-letnim obywatelem Białorusi wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Gdańska jest pijany i ma promil alkoholu w organizmie.

st.sierż. Justyna Chabowska, Wydział Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo wysoka grzywna.

Pp/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 3 kwietnia, 2023 o 12:55