Młodzi Stoczniowcy triumfują w Olivia Cup 2019

Zespół GKS Stoczniowiec I Gdańsk został zwycięzcą tegorocznej edycji Olivia Cup. Młodzi hokeiści w finale pokonali 1:0 zespół Barsy Gusev z Rosji. Trochę gorzej spisała się druga drużyna Biało-niebieskich, która zajęła w imprezie 8. miejsce.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Podopieczni Krzysztofa Lehmanna już podczas spotkań grupowych rozwiali wątpliwości, kto jest faworytem turnieju. Stoczniowiec I po kolei ogrywał ŁKH Łódź (11:2), Feniksa Kaliningrad (6:2) oraz polsko-niemiecki team North Stars Szczecin (13:0). W kolejnej fazie imprezy gdańszczanie na swoją korzyść (10:0) rozstrzygnęli bratobójczy pojedynek z drugą drużyną naszego klubu, prowadzoną przez Pawła Jakubowskiego, a wejście do finału zapewnili sobie z kolei, wygrywając 6:3 z Feniksem. Wreszcie w meczu o zwycięstwo w turnieju Olivia Cup 2019 okazali się lepsi o jedno trafienie od rosyjskiej drużyny Barsy.

Mniej szczęścia miała druga drużyna Stoczniowca, która w starciu o 7. miejsce w turnieju przegrała 2:3 z North Stars Szczecin.