Reklama

„Na lekarza” – nowa metoda oszustów

Do 91-latki z Oliwy zadzwonił oszust, który podał się za pracownika jednego z gdańskich szpitali. W wyniku rozmowy straciła biżuterię wartą ponad 25 tys. zł.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Do 91-latki z Oliwy zadzwonił oszust, który podał się za pracownika jednego z gdańskich szpitali. W wyniku rozmowy straciła biżuterię wartą ponad 25 tys. zł.

Wczoraj do 91-latki z Oliwy zadzwonił człowiek, który podał się za pracownika jednego z gdańskich szpitali. Mężczyzna powiedział pokrzywdzonej, że jej córka jest ciężko chora i może jej pomóc specjalistyczny lek, który nie jest refundowany. Za leczenie trzeba zapłacić, a po pieniądze zgłosi się pracownik szpitala. 91-latka uwierzyła oszustom i przekazała im biżuterię wartą ponad 25 tys. zł.

– Także wczoraj po południu doszło do oszustwa w Chełmie. Tym razem lekarz-oszust zadzwonił do 89-leniej gdańszczanki i w podobny sposób przekonał ją, że tylko szczepionka, która nie jest refundowana, uratuje życie jej syna – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.- Pokrzywdzona przekazała oszustom kilkadziesiąt tys. zł.

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które uchronią przed staniem się ofiarą takiego oszustwa.

1. Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
2. Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
3. Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
4. Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
5. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję (nr 112).

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 10 listopada, 2022 o 15:19