Reklama

Pijany grafficiarz zniszczył ścianę „Żabki”

Monitoring się jednak przydaje. Na gorącym uczynku zatrzymano pijanego grafficiarza, który zniszczył ścianę sklepu „Żabka” przy ul. Wita Stwosza w Oliwie.

Pijany grafficiarz zniszczył ścianę „Żabki”
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W niedzielę w nocy policjanci odebrali zgłoszenie od operatora monitoringu ze Straży Miejskiej, że pewien mężczyzna maluje graffiti na elewacji sklepu „Żabka” u zbiegu ul. Wita Stwosza i Derdowskiego w Oliwie

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z komisariatu w Oliwie i zatrzymali 37-latka z Poznania, który za pomocą farby w spreju nanosił na ścianę budynku graffiti. Policjanci znaleźli przy sprawcy plecak ze sprejami, którą zabezpieczyli – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

„Artystę” przebadano alkomatem i około się, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zarządca budynku ocenił uszkodzenia elewacji na kwotę 3 tys. zł. Wczoraj zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za KWP Gdańsk

Fot. Straż Miejska w Gdańsku

Ostatnia edycja: 12 grudnia, 2023 o 14:44