Reklama

Przesadzono nowe drzewa przy al. Grunwaldzkiej

Wsadzono je w połowie listopada. Miesiąc później zmieniły lokalizację. Okazało się, że sześć drzew kolidowało z projektowanym w przyszłości skrzyżowaniem.

Przesadzono nowe drzewa przy al. Grunwaldzkiej
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Informacja o dołach po nasadzonych miesiąc temu drzewach napłynęła od naszych czytelników. Rzeczywiście, przy al. Grunwadzkiej między ul. Opacką a pobliską stacją diagostyczną zniknęło sześć drzew. Nad ranem zastaliśmy już tylko zasypane dziury.

Okazuje się, że podczas opracowywanie planu nasadzeń nie wzięto pod uwagę rezerwy terenowej planowanej w przyszłości inwestycji.

Drzewa zostają w Oliwie

Podczas konsultacji dostępności działek, nie wybrzmiała właściwie informacja o planowanym wykonaniu prawoskrętu w ul. Opacką. Dlatego wspomniane drzewa zostały przesadzone kawałek dalej, na działkę przy ul. Opackiej – wyjaśnia Patryk Rosiński, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni

Wykonawca wykopał i posadził drzewa w nowym miejscu w ramach obowiązującej umowy. Jak zapewnia GZDiZ, drzewa nie straciły gwarancji.

Blisko pół tysiąca drzew dzielnicy

Przypomnijmy, w sumie w tym roku w Gdańsku posadzonych zostanie 740 drzew, z czego blisko 450 w samej Oliwie. To zasługa Rady Oliwy (budżet dzielnicy) i jej radnych (zwycięzcy Budżetu Obywatelskiego). Kolejne będę w przyszłym roku.

Sama Rada Oliwy jest przeciwna rozbudowie skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Opacką, które nie wiadomo kiedy powstanie.

Ts