Reklama

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 35 w Oliwie

Dotychczasowa dyrektor Małgorzata Skwira będzie przez drugą kadencję kierować Szkołą Podstawową z Oddziałami Sportowymi przy ul. Wąsowicza. Dziś rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora tej samorządowej placówki.

Grzegorz Kryger, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku przedstawia komisji konkursowej kandydatkę na stanowisko dyrektora SP 35
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Dyrektorzy publicznych placówek edukacyjnych wybierani są w wyniku konkursów. Dziś w budynku Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego przy al. Grunwaldzkiej miało nastąpić rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego Gdańsk, ul. Stanisława Wąsowicza 30.

Do konkursu stanęła jedna osoba – Małgorzata Skwira, dotychczasowa dyrektor szkoły.

Jednak brak konkurenta nie oznacza automatycznego wyboru na stanowisko. W komisji konkursowej zasiada 12 osób składających się z przedstawicieli: Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, związków zawodowych działających w danej szkole, Kuratorium Oświaty oraz miasta Gdańska. Zdarzały się przypadki, że kandydat przepadał lub głosy komisji się równoważyły.

Kandydatka przed komisją konkursową miała w ciągu około 10 minut przedstawić wizję i kierunki przyszłości szkoły. Następnym etapem była tura pytań od członków komisji. Po niej odbyło się tajne głosowanie.

Dyrektor Małgorzata Skwira uzyskała 100 % głosów członków komisji i tym samym od 1 września rozpocznie swoją drugą, pięcioletnią kadencję na stanowisku Szkoły Podstawowej Nr 35.

Tej wiosny ma nastąpić również rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 i. Dzieci Świata w Oliwie.

sto

Ostatnia edycja: 23 marca, 2023 o 15:54