Reklama

Skaczą żaby więc zamknięto ul. Michałowskiego

Do początku maja zamknięty będzie dla samochodów fragment ul. Michałowskiego. Płazy przechodzą tędy z lasu do stawu, aby złożyć w nim skrzek. Zamknięcie ulicy ma uratować żaby przed rozjechaniem przez samochody

Skaczą żaby więc zamknięto ul. Michałowskiego
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Z powodu bliskości lasu ul. Michałowskiego jest jedną z najczęściej uczęszczanych przez żaby tras na szlaku ich wiosennych wędrówek.

Podobnie jak w ubiegłych latach, od piątku wyłączony jest z przejazdu odcinek na wysokości przedszkola nr. 42. Dla mieszkańców przygotowano objazdy:

do Szkoły Podstawowej nr 70 – ul. Chełmońskiego – ul. VII Dwór – ul. Michałowskiego do ul. Polanki,

do Przedszkola nr 42 – ul. Chełmońskiego – ul. Norblina – powrót ul. Chełmońskiego do ul. Polanki lub ul. Chełmońskiego – ul. VII Dwór – ul. Michałowskiego do ul. Polanki,

do budynków Michałowskiego 25 i 25a, 27 i Polanki 86 – ul. Chełmońskiego – ul. VII Dwór – ul. Michałowskiego do ul. Polanki.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planuje się na 3-4 maja 2024 roku. Możliwe jest wcześniejsze otwarcie ulicy w zależności od przebiegu migracji płazów, co jest uzależnione od pogody.

Mapa objazdów. mat. prasowe

Ja informuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, przy ulicach, przecinających szlaki migracyjne żab, ustawione zostaną specjalne bariery ochronne, uniemożliwiające płazom wejście na jezdnię. Płotki staną przy ul. Nowotnej, Bytowskiej, Na Szańcach i Góralskiej. W bezpiecznym przeprowadzeniu żab przez ulicę pomogą wolontariusze z gdańskiego Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Baner informacyjny powieszony na płocie przedszkola przy ul. Michałowskiego. fot. Tomasz Strug

Z kolei przy m.in. ul. Do Studzienki, Myśliwskiej, Bytowskiej, Kwietnej czy Spacerowej w okresie wędrówki płazów ograniczane będą prace związane z poziomowymi porządkami na jezdniach i terenach zielonych, by nie narażać żab na dodatkowe trudności w czasie ich wędrówki.

Pw

Ostatnia edycja: 27 marca, 2024 o 21:21