Reklama

Szedł ul. Polanki z torbą pełną narkotyków

Kryminalni z komisariatu policji w Oliwie zatrzymali w ostatnich dniach trzy osoby z dużą ilością narkotyków.

Szedł ul. Polanki z torbą pełną narkotyków
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W poniedziałek wieczorem przy ul. Polanki policjanci zauważyli mężczyznę, który niósł czarną torbę i dosyć nerwowo się rozglądał. W czasie, gdy go legitymowali, wyczuli zapach marihuany.

– Mężczyzna przyznał, że ma przy sobie narkotyki, po czym pokazał policjantom zawartość torby, w której były worki foliowe ze środkami odurzającymi. 29-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli foliowe opakowania, w których był ponad kilogram różnego rodzaju środków odurzających. Substancje przekazano do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci prawie 1,7 tysiąca porcji handlowych marihuany, kokainy i amfetaminy –

– informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji
w Gdańsku.

Wczoraj sąd zadecydował, że 29-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi, by przedstawić mężczyźnie zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych.

Zatrzymanie na VII Dworze

Niemal tydzień temu do podobnego zatrzymania doszło na VII Dworze

Oliwscy policjanci zdobyli informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki. Ustalono jego dane i adres. W miniony piątek po godzinie 12 kryminalni zauważyli mężczyznę w rejonie dzielnicy VII dwór. Podczas kontroli 26 latka z Gdyni, w jego saszetce znaleziono m.in. marihuanę, mefedron oraz tabletki MDMA (ecstasy).

Biegły ustalił, że z zabezpieczonych substancji psychoaktywnych można przygotować prawie 1700 jednorazowych porcji narkotyków. 26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W niedzielę sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Nocna wpadka

Ostatniej niedzieli w nocy kryminalni zauważyli na ulicach Oliwy mężczyznę. Postanowili go wylegitymować i w czasie kontroli znaleźli przy nim kilkadziesiąt gramów środków psychoaktywnych. Według biegłego, można z tego było przygotować prawie 500 jednorazowych porcji mefedronu. Tu również sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara może wynieść nawet 10 lat.

Pw