Reklama

Wkrótce budowa nowej kamienicy przy ul. Grottgera

Wiadomo już jak będzie wyglądać budynek, który ma powstać na niewielkiej działce przy ul. Grottgera 3b w Oliwie. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Wiadomo już jak będzie wyglądać budynek, który ma powstać na niewielkiej działce przy ul. Grottgera 3b w Oliwie. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Zagęszcza się zabudowa Starej Oliwy. Na niewielkiej działce przy ul. Grottgera 3b stanie budynek mieszkalny w którym znajdować się będzie 6 mieszkań o powierzchni od 47 do 132 mkw. Kamienica będzie miała 4 kondygnacje, z czego 1 podziemną. W garażu podziemnym zaparkować będzie mogło 8 samochodów. Budynek będzie wyposażony w windę. Całkowita powierzchnia budynku to 502 mkw.

Działka leży na terenie dla którego nie uchwalono planu zagospodarowania przestrzennego. Jednak warunki zabudowy i sam projekt budowlany były nadzorowane przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zapewne dlatego bryła kamienicy wyraźnie nawiązuje do stojącego naprzeciwko budynku przy ul. Grottgera 26.

Inwestycję o nazwie „ Oliva Manor House” firmuje spółka EDS Residential z Gdańska, która powiązana jest z firmą EDS Retail Park budującą tzw. parki handlowe. Teren budowy jest już ogrodzony metalowym płotem. Niedawno dokonano uzbrojenia terenu w przyłącze energetyczne. Według portalu investmap.pl, planowany termin rozpoczęcia prac to 15 grudnia 2022 roku. Zakończenie budowy szacowane jest na 30 marca 2024 roku.

Działka przy ul. Grottgera 3b to teren wydzielony za czasów PRL z większej działki przynależnej wcześniej do villi przy ul. Noakowskiego 8. Ich dawną jedność do dziś pokazuje identyczne, kute ogrodzenie. Ogród wraz z villą przy Noakowskiego 8 leżał na terenie małego osiedla Heimstätten Viertel. W 1916 roku 15 działek i park na Heimstätte obejmowało dzisiejsze ulice: Zacisze, Wita Stwosza, Orkana i Noakowskiego. 

Według naszych informacji, historyczne ogrodzenie od strony ul. Grottgera ma zostać uratowane i będzie stać na granicy między nową inwestycją a budynkiem przy Noakowskiego 8.

Ts

Ostatnia edycja: 9 grudnia, 2022 o 22:30