Reklama

Z bankomatu na VII Dworze wypłacali łupy z oszust „na blika”

Kryminalni i dzielnicowi z Oliwy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 33 i 42 lat podejrzanych o oszustwa metodą „na blika”. Wpadli podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu na VII Dworze.

Z bankomatu na VII Dworze wypłacali łupy z oszust „na blika”
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Policjanci z komisariatu w Oliwie pracowali nad sprawami oszustw metodą „na blika”. Podczas zdarzeń sprawcy, podając się za osoby kupujące przedmioty na aukcji, kurierów lub pracowników banku, wyłudzali kody blik. We wszystkich przypadkach pokrzywdzeni po wykonaniu operacji orientowali się, że doszło do oszustwa i zawiadamiali o tym Policję.

Oliwscy policjanci sprawdzali wiele informacji związanych z tymi zdarzeniami oraz przeanalizowali zapisy z kamer monitoringów.

W czwartek około godziny 10:45 przy jednym z bankomatów w dzielnicy VII Dwór funkcjonariusze operacyjni oraz dzielnicowi zatrzymali trzech obywateli Białorusi w wieki 21, 33 i 42 lat. Policjanci ustalili, że podejrzani dokonując oszustw na blika, w większości przypadków wypłacali pieniądze z bankomatu, przy którym zostali zatrzymani – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.

W samochodzie mężczyzn zabezpieczono kilka tysięcy złotych oraz 110 euro. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.


– Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzani usłyszeli łącznie 12 zarzutów za oszustwa i oszustwa komputerowe oraz spowodowanie strat na łączną kwotę ponad 33 tysięcy złotych

podinsp. Magdalena Ciska.

W sobotę na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi przestępstwami.


Za przestępstwo oszustwa grozi do 8 lat więzienia.

Pw/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 20 marca, 2024 o 19:40