Reklama

Z lądu i z powietrza – w Lasach Oliwskich trwają poszukiwania podejrzanego o zabicie dziecka z Gdyni

Czwartą dobę około tysiąca funkcjonariuszy różnych służb stara się schwytać poszukiwanego listem gończym Grzegorza Borysa. 44 – latek  z Wielkiego Kacka jest podejrzany o zabicie ze szczególnym okrucieństwem swojego 6 – letniego syna.

Z lądu i z powietrza – w Lasach Oliwskich trwają poszukiwania podejrzanego o zabicie dziecka z Gdyni
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Poszukiwania prowadzone są przez 24 godziny na dobę. Policję wspiera Żandarmeria Wojskowa, Straż Leśną oraz strażacy. Od momentu zgłoszenia metr po metrze sprawdzane są wytypowane miejsca. W nocy pracowali policjanci oddziału prewencji z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania i Łodzi.

W trudnym terenie leśnym mężczyzna szukany jest z lądu i z powietrza. Nad przeszukiwanymi terenami lata policyjny śmigłowiec Bell-407GXi należący do Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

fot. mł. asp. Marek Kobiałko, KMP Gdynia

Przeczesywane są lasy, w poszukiwania zaangażowani są przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi oraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich. Dziś policja apelowała do mieszkańców o niewchodzenie do lasu między Chwarznem a Karwinami.

Specjalny adres mailowy

Aby uporządkować wszystkie sygnały, które spływają od mieszkańcówpolicja założyła specjalną skrzynkę e-mail, na którą można przesyłać wszystkie informacje, które dotyczą Grzegorza Borysa. Policja zapewnia anonimowość oraz to, że każdy sygnał zostanie sprawdzony.

Skrzynka mailowa poświęcona wyłącznie tej sprawie:

 gdynia.poszukiwania@gd.policja.gov.pl

fot. mł. asp. Marek Kobiałko, KMP Gdynia

W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny policja prosi o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.

Wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania

Przypomnijmy, w ubiegły piątek (20 X) około godziny 10:00 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że w mieszkaniu w Gdyni jej mąż zabił ich 6-letniego syna. Mężczyzna uciekł przed przyjazdem na miejsce policji. W sobotę wieczorem prokurator do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni wydał postanowienie o przedstawieniu poszukiwanemu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny i tym samym wydany został za nim list gończy.

Jak się dowiedziało radio RMF FM, do Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania Grzegorza Borysa. To na wypadek, gdyby udało mu się opuścić kraj.

Pw/ KWP Gdańsk

Ostatnia edycja: 23 października, 2023 o 21:45