Reklama

Zmiana na stanowisku dyrektor „Czerwonej Szkoły”

Od 1 września dyrektorem Szkoły Podstawowa nr 23 będzie Iwona Witkowska – Dąbrowska.

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Filipowicz oraz Iwona Witkowska – Dąbrowska. Fot. FB SP nr 23
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Dziś odbyła się kolejna tura rozstrzygnięć konkursów na stanowiska dyrektorów gdańskich placówek edukacyjnych. Komisje przesłuchiwały kandydatów w budynku Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego przy al. Grunwaldzkiej na Strzyży.

– Z wielką radością informuję, że dziś Pani Iwona Witkowska- Dąbrowska uzyskała akceptację Komisji konkursowej na stanowisko dyrektora SP 23 w Gdańsku. Funkcję obejmie 1 września 2023r. To doskonały wybór i decyzja! Gratuluję i życzę wielu sukcesów!

Małgorzata Filipowicz, dyrektor Szkoły Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata.

Iwona Witkowska- Dąbrowska Szkołę Podstawową nr 23 zna jak mało kto. Przez wiele lat nauczała tu jej mama, sama jest absolwentką „Czerwonej Szkoły” oraz pracuje w niej na stanowisku pedagoga szkolnego i wychowawcy jednej z klas ósmych. Szkołę ukończyła równiej jej córka. Poza obowiązkami szkolnymi, Pani Iwona udziela się w radzie nadzorczej Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w Oliwie.

Małgorzata Filipowicz nie startowała w konkursie, ponieważ przechodzi na emeryturę. Dyrektorem szkoły przy ul. Opackiej była od 2008 roku. Nie wyklucza jednak wsparcia grona pedagogicznego w nowym roku szkolnym.

Wraz z dyrektor Filipowicz, od września na emeryturę udaje się wicedyrektor Jolanta Wójcik.

– Mam nadzieję, że też jeszcze będzie w SP 23. Współpracujemy razem od 2008 roku i to jest doskonałą współpraca, życzę takiej każdemu – mówi Małgorzata Filipowicz.

Wieki oliwskiej edukacji

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata w Oliwie fot. Tomasz Strug

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Dzieci Świata to najstarsza oliwska szkoła. Budynek pochodzi z 1904 roku, rozbudowano go w roku 1930. Jednak historia edukacji w tym miejscu sięga końca XVI wieku i prowadzonej przez cystersów szkoły klasztornej.

Pw

Ostatnia edycja: 14 kwietnia, 2023 o 23:48