Reklama

Znaleziono ciało poszukiwanego Grzegorza Borysa

W zbiorniku wodnym Lepusz przy trójmiejskiej obwodnicy znaleziono zwłoki 44-letniego Grzegorza Borysa podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6 – letniego syna. Mężczyzna był poszukiwany od 20 października.

fot. KWP Gdańsk
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Dwa dni temu Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z dowódcami operacji oraz z Komendantem Żandarmerii Wojskowej zdecydowali o zawężeniu terenu poszukiwań do 2 hektarów.
Wyznaczony przez nich teren obejmował rejon zbiornika wodnego Lepusz, który znajduje się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przy trójmiejskiej obwodnicy.

– Przełom nastąpił dziś około godziny 10.30 Determinacja, zaangażowanie funkcjonariuszy oraz ich profesjonalne działanie doprowadziły do znalezienia 44-latka. Jego zwłoki ujawnili saperzy z 43 Batalionu Saperów w Rozewiu. Mężczyzna został ujawniony pod jedną z pływających wysp, które funkcjonariusze rozcinali, aby dokładnie przeszukać te miejsca – informuje kom. Karina Kamińska, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Oględziny zwłok wykazały, że jest to poszukiwany Grzegorz Borys. Jego ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.  Sekcja zwłok ma wykazać co było bezpośrednią przyczyną śmierci poszukiwanego. 


Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Pw/KWP