Reklama

Dziury w oliwskich ulicach na policyjnej mapie zagrożeń

5230 miejsc zaznaczyli w 2018 roku na policyjnej mapie zagrożeń goście oraz mieszkańcy Gdańska. 

Skrzyżowanie ulicy Bażyńskiego z ul. Wita Stwosza | fot. Tomasz Strug (archiw)
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

5230 miejsc zaznaczyli w 2018 roku na policyjnej mapie zagrożeń goście oraz mieszkańcy Gdańska. 

 

W ubiegłym roku gdańscy policjanci odnotowali na terenie miasta 5230 zgłoszeń, które zostały naniesione przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Część z zaznaczonych na mapie miejsc pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości.

Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych w minionym roku przez internautów na terenie Gdańska zaliczyć można nieprawidłowe parkowanie – to ponad 43% wszystkich zgłoszeń, a także „przekraczanie dozwolonej prędkości” – 17,97 % oraz „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych” (15,41 % wszystkich zgłoszeń) 

Zagrożenia te stanowiły blisko 76% wszystkich otrzymanych sygnałów. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do zaśmiecania terenu oraz sygnalizowali występowanie niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Gdańska nanieśli w sumie ponad 12,5 tysięcy zgłoszeń. Policjanci potwierdzili ponad 63% z nich.

Mapa wpływa również na remonty 

Dzięki zgłoszeniom internautów policjanci również za pośrednictwem innych instytucji, którym zgłaszali nurtujące mieszkańców problemy, doprowadzili m.in. do naprawy nawierzchni przy ul. Macierzy Szkolnej i ul. Polanki, gdzie internauci zgłaszali „dziurę na dziurze”.

Przy ul. Wita Stwosza, Derdowskiego wyeliminowano wystające kostki brukowe wokół zapadniętej studzienki, które uszkadzały pojazdy. Naprawiono również uszkodzoną studzienkę. 

Każde zgłoszeone miejsce jest weryfikowane

Policjanci sprawdzili każde naniesione na mapę zgłoszenie. – Na 5230 wszystkich otrzymanych sygnałów policjanci potwierdzili ponad 1500 miejsc, które zostały objęte nadzorem w celu wyeliminowania zagrożeń oraz poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców – mówi asp. Karina Kamińska z Kokmendy Miejskiej Policji w Gdańsku. –  Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. 

Policjanci proszą o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

Mapa dostępna jest >>> pod tym linkiem.

Pw/kmpg

Ostatnia edycja: 28 stycznia, 2019 o 17:52