Reklama

Mniej Oliwy na pojazdach PKS Gdańsk-Oliwa

Grupy PKS Gdańsk-Oliwa SA wprowadza nową markę na swoje ciężarówki. To PKS GO!

Ciężarówka z naczepą z nową marką handlową w grupie PKS Gdańsk – Oliwa SA. mat. prasowe
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Istniejąca od blisko 60 lat przy ul. Kołobrzeskiej firma PKS Gdańsk-Oliwa wprowadza zmiany wizerunkowe.

– Marka PKSGO! którą oddajemy w Państwa ręce łączy to, co potrafimy wykonywać najlepiej i co wypływa z DNA naszej organizacji – wyjaśnia Rafał Olszewski, Prezes Zarządu PKS Gdańsk-Oliwa SA. –Nieprzypadkowo w członie nazwy widnieje słowo GO – skrót od pierwszych liter Gdańsk Oliwa. GO to też wyraz kojarzący się z ruchem, energią, jazdą – idealnie pasujący do transportu.

Dzięki tym zmianom, olbrzymie tiry na burtach naczep będą miały logo PKS GO! zamiast długiej nazwy PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Takie oznaczenie burty naczep przechodzi powoli do historii. Fot. FB PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Nowa marka zadebiutowała w kwietniu. Jednak stara nazwa nie znika.

– PKS GO! jest naszą nową marką handlową świadczącą usługi w transporcie i logistyce kontraktowej. PKS Gdańsk-Oliwa jest tym samym marką korporacyjną. Docelowo na drogach pojawiać się będzie coraz więcej ciężarówek PKS GO!

wyjaśnia Dagmara Rybicka, Pełnomocnik ds. Komunikacji PKS Gdańsk-Oliwa SA

Historia firmy

Na podstawie Uchwały nr 11/66 z dnia 14 marca 1966 roku prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku, w dniu 1 kwietnia 1966 roku nastąpił podział wojewódzkiego przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej i powstała m. in. WP (Wojewódzkie Przedsiębiorstwo) PKS – ODDZIAŁ TRANSPORTU TOWAROWEGO I SPEDYCJI W GD-OLIWIE.

Fot. FB PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Jak czytamy na stronie firmy, przedsiębiorstwo świadczyło usługi transportu krajowego dla największych producentów na terenie województwa: Bałtyk, Centrostal, Zakłady dziewiarskie, Port czy Gdański Browar. Wspomagała również warszawską centralę w liniach zagranicznych.

W latach 90 XX wieku rozpoczęto procesy prywatyzacyjno-restrukturyzacyjne. Przełomowy był rok 1995. Wtedy z dawnego przedsiębiorstwa państwowego wyłoniono nową spółkę – Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów PKS Gdańsk – Oliwa SA.

PKS Gdańsk-Oliwa SA świadczy usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki na rynku krajowym i europejskim. Spółka posiada 11 lokalizacji, które znacząco ułatwiają Klientom i Partnerom dostęp do oferty.

Siedziba firmy przy ul. Kołobrzeskiej 28.

W skład grupy PKS Gdańsk-Oliwa SA wchodzą obecnie spółki zależne: OCPD24.COM Sp. z o.o. specjalizująca się w ubezpieczeniach dla transportu, PGO SPEDITION KFT.  z siedzibą na Węgrzech oraz marki handlowe tj. PROMY24.COM oferująca rezerwacje przepraw promowych cargo, mostów i tuneli w całej Europie, ośrodek „ZAWIATY Twoje miejsce na Kaszubach” i PKSGO!

Co ciekawe, PKS Gdańsk-Oliwa SA jest pierwszą w Polsce firmą transportową będąca turkusową organizacją zarządzaną przez samoorganizujące się zespoły. Nie ma struktury hierarchicznej, a współpracownicy już od ponad 5 lat biorą odpowiedzialność za decyzje, które podejmują wspólnie.

Pw

Ostatnia edycja: 19 maja, 2023 o 22:50