Reklama

Nauka jazdy z pijanym instruktorem na Spacerowej

Długi weekend to w Gdańsku aż 13 zatrzymanych kierowców po alkoholu lub narkotykach. Czterech z nich wpadło na ul. Spacerowej.

Policyjna kontrola na ul. Spacerowej.   Fot. archiwum
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Funkcjonariusze gdańskiej drogówki w czasie trwania „majówki” prowadzili wzmożone kontrole drogowe, w tym kontrole trzeźwości.

Jeszcze 30 kwietnia, w niedzielę, tuż po godzinie 8.00 na ul. Spacerowej funkcjonariusze skontrolowali kierującego peugeotem.

– Podczas rozmowy z 49-letnim obywatelem Ukrainy policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Alkomat wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem ponad 0,4 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy

– informuje st. sier. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Dwa dni później, we wtorek 2 maja, około godziny 7.20 na ul. Spacerowej policjanci zatrzymali do kontroli samochód nauki jazdy marki Kia.

– Badanie alkomatem wykazało, że instruktor jadący z kursantem i prowadzący naukę był pod wpływem 0,5 promila. 37-latek z powiatu wejherowskiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu

– opisuje st. sier. Justyna Chabowska.

Wczoraj, przed godziną 8 rano na ul. Spacerowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Suzuki. Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec Gdyni był pod wpływem ponad 0,2 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Tuż po godzinie 8.30 w tym samym miejscu policjanci skontrolowali kierującego samochodem osobowym marki Fiat. Podczas rozmowy z 38-letnim gdańszczaninem mundurowi wyczuli zapach alkoholu. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że był on pod wpływem ponad 0,25 promila. Kierującemu również zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień oraz wysoka grzywna.

Pp

Ostatnia edycja: 4 maja, 2023 o 12:37