Reklama

Odeszła dr Halina Aniśko, wieloletnia lekarka dzieci z Oliwy

W wieku 90 lat zmarła lek. med. Halina Aniśko, pediatra lecząca pokolenia oliwskich dzieci. Poniżej publikujemy wspomnienie o zmarłej jej następczyni, dr Urszuli Wyrwińskiej.

Dawna przychodnia przy ul. Piastowskiej 27. Wieloletnie miejsce pracy dr Haliny Aniśko. fot. archiwalne (Tomasz Strug)
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

8 maja o godz. 12.30 na Srebrzysku pożegnamy Panią dr Aniśko. Pediatrę. Moją poprzedniczkę, miałam przyjemność zastąpić ją, kiedy odeszła na emeryturę.

Spotykałyśmy się regularnie na imieninach mojej mentorki dr Burycz – Szelągowicz. To były piękne spotkania, dwóch generacji, przy stole zastawionym rzadkimi własnoręcznie wykonanymi przez dr Szelągowicz przysmakami, w otoczeniu pięknych sprzętów, popijając z zabytkowych filiżanek egzotyczną herbatkę snułyśmy wspomnienia.

Opowiadaliśmy jak pracuje się dziś, wspominaliśmy pacjentów którzy zapadli w nasze serca i uczyliśmy się jak szanując wkład naszych poprzedniczek dbać o własny rozwój.

Z zaskoczeniem stwierdziłam, ze pracuję już 33 lata i za chwilę sama będę emerytką, jeśli ostatnie moje 5 lat można nazwać pracą… wydaje się pięknego wieku dożyła. Tak. Jednak wraz z nią odchodzi pokolenie osób z wielką klasą. Osób, które z godnością znosząc własne troski rozsiewały nastrój spokoju i nostalgii.

Msza św. 7.30 w kościele NMP Królowej Różańca Św. na Przymorzu (Okrąglak – przyp.red).

Urszula Wyrwińska

Na zdjęciu dawna przychodnia przy ul. Piastowskiej. Wieloletnie miejsce pracy dr Haliny Aniśko. fot. archiwalne (Tomasz Strug)

Ostatnia edycja: 17 maja, 2023 o 10:40