Reklama

Policjanci z Oliwy nie dopuścili do samobójstwa 23-latka

W ostatniej chwili oliwscy policjanci oswobodzili mężczyznę z paska na szyi i odebrali mu nóż, którym się okaleczył. O próbie samobójczej policję zaalarmował mężczyzna piszący z 23 – latkiem  na telefonie.

mł. asp. Radosław Król oraz dzielnicowa asp. Ewa Kulas uratowali życie niedoszłego samobójcy | mat. prasowe policji
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W ostatniej chwili oliwscy policjanci oswobodzili mężczyznę z paska na szyi i odebrali mu nóż, którym się okaleczył. O próbie samobójczej policję zaalarmował mężczyzna piszący z 23 – latkiem  na telefonie.

We wtorek przed godziną 16:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że 23- letni gdańszczanin chce popełnić samobójstwo. Zaniepokojony zgłaszający przekazał, że przez telefon prowadzi korespondencję z kolegą, który jest sam w mieszkaniu i twierdzi, że chce odebrać sobie życie.

Pod wskazany wysłano na sygnele dzielnicową asp. Ewę Kulas oraz mł. asp. Radosława Króla – policjantów z komisariatu w Oliwie.

Szybko dotarli na miejsce, weszli do mieszkania i znaleźli mężczyznę, który miał nacięcia na przedramieniu oraz zaciskał pasek na szyi.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, zatamowali krwawienie, monitorowali jego funkcje życiowe i udzielali wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Uratowany 23-latek został przewieziony do szpitala i został objęty opieką medyczną.


Pamiętaj, w przypadku kryzysu samobójczego, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.

  • 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 14 kwietnia, 2022 o 13:01