Reklama

Są kolejni zarażeni w DPS Polanki

Wyniki otrzymane wieczorem z Sanepidu potwierdzają kolejne przypadki zarażenia COVID-19 w Domu Pomocy Społecznej „Polanki”. Wśród zarażonych osób jest 7 podopiecznych oraz 1 pracownik DPS.

DPS Polanki | fot. Tomasz Strug (archiwalne)
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Wyniki otrzymane wieczorem z Sanepidu potwierdzają kolejne przypadki zarażenia COVID-19 w Domu Pomocy Społecznej „Polanki”. Wśród zarażonych osób jest 7 podopiecznych oraz 1 pracownik DPS.

Są już wyniki testów pracowników i pensjonariuszy na koronawirusa w oliwskim Domu Pomocy Społecznej przy Polanki 121.

Wieczorem, w piątek, 17 kwietnia sanepid przekazał wyniki, wśród których znalazło się 8 zarażeń COVID-19. Wśród zarażonych osób jest 7 podopiecznych oraz 1 pracownik.

Przypomnijmy, 13 kwietnia pracownik schodzący z dyżuru zgłosił złe samopoczucie. Zgodnie z procedurą skontaktował się z Sanepidem, który skierował go na test w kierunku koronawirusa. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu pracownik został objęty kwarantanną domową.

W związku z chorobą pracownika w domu pomocy społecznej zostały wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Pracownicy jednej zmiany zostali zatrzymani w pracy, a po zgłoszeniu dyrekcji placówki do Sanepidu, od wszystkich pracowników zostały pobrane wymazy. Zarówno od tych którzy przebywali na zmianie w placówce jak i od pracowników przebywających na kwarantannie domowej.

Wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały wdrożone i ściśle współpracujemy ze służbami sanitarnymi i wojewódzkimi – informuje Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku,  

W razie potrzeby, personel oliwskiego domu mają wesprzeć pracownicy z innego gdańskiego DPS-u. – Zabezpieczyliśmy zapasy materiałów ochronnych. Wszystkie one są dowiezione, zamówione są kolejne łóżka, materace oraz pościel dla dodatkowego personelu – mówił dziś Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska,  na zwołanej o godzinie 13 konferencji prasowej.

W oliwskim DPS pracuje oraz mieszka łącznie 130 osób.

Pw/umg

Ostatnia edycja: 17 kwietnia, 2020 o 20:47