Reklama

Szykują się wielkie korki – w lipcu ruszy remont torowiska na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Pomorskiej

Piastowska i Pomorska to nie jedyne remonty dróg, które powodują kłopoty w przemieszczaniu się. Wkrótce rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Piastowska i Pomorska to nie jedyne remonty dróg, które powodują kłopoty w przemieszczaniu się. Wkrótce rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej.

Utarło się już, że okres wakacyjny to najlepszy czas na remonty i przebudowy. Wtedy jest nieco mniejszy ruch na miejskich drogach.

– Inwestycje, które mają być realizowane w okresie letnim, to łącznie blisko 60 zadań. Zakończyły się prace projektowe, dokumentacyjne i logicznym następstwem jest przystąpienie do robót – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. Inwestycji. – Nie możemy ich przesunąć na okres po wakacjach, ze względu na dane, które potwierdzają, że w trakcie wakacji ruch na ulicach jest o 30% mniejszy. Chcielibyśmy uniknąć największego obciążenia ruchem jesienią, kiedy samochodów będzie zdecydowanie więcej. Nie możemy ich też skumulować w późniejszym okresie, bo niezależnie od projektów które się teraz rozpoczynają, jesienią uruchomimy kolejne. Część projektów jest finansowana ze środków unijnych oraz z kontraktów partnerstwa publiczno-prywatnego.

W przyszłym miesiącu czekają nas zmiany w rejonie ważnego skrzyżowania w Oliwie: al. Grunwaldzka – ul. Pomorska – ul. Opacka. Rozpocznie się tam remont torowiska w ramach umowy 16-kowej przez inwestora INPRO wraz z budową fragmentu ul. Nowej Opackiej.

W związku z tymi pracami nastąpi:

  • zamknięcie relacji z ul. Pomorskiej w kierunku Centrum oraz w ul. Opacką
  • zamknięcie ruchu tramwajowego
  • brak możliwości przejazdu przez torowisko al. Grunwaldzkiej w kierunku centrum.

Obecnie trwa uzgodnienie projektu tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Planowane prowadzenie robót lipiec-grudzień 2021 r.

W naszym rejonie trwa obecnie:

  • modernizacja ul. Piastowskiej na odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej. Kontynuacja prac. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w zależności od etapu robót wstępnie do 14.10.2021r.
  • modernizacja – budowa chodników ul. Pomorskiej od ul. Subisława do ul. Chłopskiej. Obowiązuje zawężenie jezdni w kierunku ul. Chłopskiej do jednego pasa ruchu od 23.06.2021 do 30.11.2021r.

Pp/umg