Reklama

Zwężenie jezdni i przebudowa chodnika oraz drogi rowerowej przy dawnym barze mlecznym

Od poniedziałku rozpoczyna się przebudowa odcinka chodnika i drogi rowerowej na al. Grunwaldzkiej, na wysokości budynku nr 501 (między ulicami Majkowskiego i Poczty Gdańskiej).

Fragment zatoki autobusowej, chodnika i drogi rowerowej na wysokości adresu al. Grunwaldzka 501/503. fot. GZDiZ
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Z tego powodu część chodnika i drogi rowerowej zostaną wyłączone z użytku. Pozostała część przekształcona zostanie we wspólny ciąg pieszo-rowerowy.

Jak informuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, miejscowo zawężony zostanie prawy pas jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu. Nieczynna będzie również zatoka autobusowa przy przystanku „Oliwa – Pętla”, a sam przystanek zostanie przesunięty o 50 metrów dalej – na wysokości Lidla. Autobusy w tym miejscu będą się zatrzymywać na jezdni. Takie zmiany mają potrwać do końca kwietnia.

Oliwa 501 kadr 4

Oliwa 501 wizualizacja – skrzyżowanie ul. Poczty Gdańskiej z al. Grunwaldzką   

Przebudowa chodnika wraz z drogą rowerową wynika z realizacji umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Oliwa 501 (część Moderna Holding) – inwestorem budowy budynku biurowego powstającego w miejscu dawnego baru mlecznego i sąsiednich budynków.

Po zakończeniu robót na al. Grunwaldzkiej wybudowane zostaną również nowe odcinki chodnika na ul. Poczty Gdańskiej i ul. Majkowskiego. Tu prace maję się zakończyć do 30 czerwca.

Pw